Krinčino kaimo biblioteka

Krinčino kaimo biblioteka

Pasvalio g. 1, Krinčinas, Pasvalio r., LT-39463
Tel. +370 451 44248, el. paštas
Facebook paskyra:  https://www.facebook.com/krincinoKaimoBiblioteka

Bibliotekininkė: RIMA KUBILIŪNIENĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis–penktadienis 14.00–18.00 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Daniliškiai, Krinčinas, Krinčino viensėdis, Leliškiai, Ličiūnai, Miežiūnai, Peteliškiai, Petriškiai, Skieteliai, Suntautai, Vidubalė.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    Krinčine bibliotekos užuomazga galima laikyti 1900 metais caro valdžios susektą krinčiniečio Antano Gaidelionio lietuviškų knygų bibliotekėlę. Manoma, kad joje buvo Petro Vileišio „Kad sveiki būtume ir ilgai gyventume“, „Jons ir Aniuta“ bei kitos knygos. Ši bibliotekėlė – skaidrus žinių šaltinis, žadinęs krinčiniečių sąmonėje norą šviestis.
    Viešoji biblioteka Krinčine įsteigta 1940 metais gruodžio 25 d.  Pirmąja bibliotekos vedėja tapo Emilija Vaitiekūnaitė. Karo metu biblioteka sudegė. Pradžios mokyklos vedėjas A. Laurinaitis surinko apie 80 skaitytojams išduotų knygų ir biblioteka vėl pradėjo veikti 1944 m. lapkričio 15 d.
    1970 metais į biblioteką atėjo dirbti aktyvi, talentinga bibliotekininkė, renginių organizatorė, gausios šeimos mama, 2021 m. apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Aldona Rimkūnienė, išauginusi ne vieną skaitytojų kartą ir išdirbusi bibliotekoje 41 metus.
    2005 metais bibliotekoje įkurta vieša interneto prieiga su trimis kompiuteriais bibliotekos lankytojams. Su 2009 m. Lietuvos bibliotekose įgyvendintu projektu „Bibliotekos pažangai" atkeliauja dar 3 kompiuteriai ir kompiuterinė  įranga.
    2011 m. Krinčino biblioteka persikėlė į Antano Vienažindžio pagrindinės mokyklos patalpas, kuriose įsikūrė kartu su mokyklos biblioteka.
    2019 m. Biblioteka kartu su Krinčino kaimo bendruomene įsijungė į projektą „Prisijungusi Lietuva“, gavo dar 2 naujus kompiuterius, spausdintuvą, projektorių. Dabar skaitytojams bibliotekoje yra 6 kompiuterizuotos darbo vietos.
    Bibliotekoje vyksta įvairūs renginiai, skaitmeninio raštingumo mokymai, skaitomos paskaitos apie sveikatą, vyksta filmų peržiūros, protmūšiai, kiti edukaciniai, šviečiamieji bei kultūriniai užsiėmimai. Nepamirštami iš Krinčino krašto kilę ir jame dirbę žymūs žmonės – poetas, kunigas Antanas Vienažindys, broliai poetai Eugenijus ir Leonardas Matuzevičiai, rašytojas Mykolas Karčiauskas, skulptorius, dailininkas Virginijus Nudas, mokytojas Leonidas Šimoliūnas...
    Krinčino kaimo biblioteka bendradarbiauja su PKC Krinčino skyriumi, Krinčino vaikų dienos centru, Krinčino A. Vienažindžio pagrindine mokykla, Krinčino seniūnija, kaimo bendruomene, Eugenijaus ir Leonardo Matuzevičių muziejumi, Krinčino parapijos bažnyčia.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.

MOKAMOS PASLAUGOS:

  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-10Galerija