Grūžių kaimo biblioteka

Grūžių kaimo biblioteka

Kalno g. 5, Grūžiai, Pasvalio r., LT-39372
El. paštas

Vyresnioji bibliotekininkė: DANUTĖ RATINSKIENĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis – penktadienis 12.00 –16.00 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis.

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Dovydai, Grūžiai, Kalneliškiai, Keliuotiškiai, Kriaušiškiai, Paliepiai, Vainekoniai, Vienžindžiai.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    Pirmasis dokumentas apie Grūžių biblioteką – jos perdavimas Joniškėlio rajonui nuo 1950 m. rugpjūčio 1 d. Kitų šaltinių duomenimis, biblioteka Grūžiuose veikia nuo 1951 metų. Pradžia buvo mažame kambarėlyje kartu su klubu-skaitykla ūkininkų Jarašiūnų name netoli Grūžių kapinių. Pirmoji bibliotekos darbuotoja buvo Apolonija Jasikėnaitė.
    1973 m. biblioteka įsikėlė į ką tik pastatytus Grūžių kultūros namus, 1995 m. buvo perkelta į Kalneliškių kaime buvusio Didžiųjų Grūžių dvaro pastatą, o nuo 2001-ųjų biblioteka vėl grįžo į Grūžius ir iki šiol veikia buvusios mokyklos patalpose.
    2005 m. bibliotekoje pradėjo veikti Viešosios interneto prieigos taškas (VIPT), įkurta skaitykla. Nuo 2020 m. bibliotekos lankytojų laukia 4 nauji kompiuteriai. Bibliotekoje vyksta įvairūs kultūrinai, edukaciniai renginiai, organizuojamos parodos. Vietinė bendruomenė ypač pamėgo kasmet bibliotekoje vykstančius tradicinius renginius – Advento popietes ir kalėdinių rankdarbių parodas.
    Biblioteka garsėja savo kraštotyrine veikla. 2019 m. prie bibliotekos įkurtas iš Dovydų kaimo kilusio kraštiečio rašytojo, kunigo ir pedagogo Julijono Lindės – Dobilo atminimo kambarys, veikia Grūžių krašto muziejus, kuriame surinkta daug senovinių knygų, daiktų, menančių aplinkinių dvarų ir kaimų gyvenimus. Organizuojami gimtinės pažinimo žygiai, ekskursijos. Visa tai – bibliotekininkės, kraštotyros entuziastės D. Ratinskienės dėka.
    Grūžių kaimo biblioteka bendradarbiauja su Grūžių ir Kalneliškių kaimų bendruomenėmis, Grūžių vaikų dienos centru, Grūžių vaikų globos namais, Vaškų seniūnija.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.
MOKAMOS PASLAUGOS:
  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-14Galerija