Diliauskų kaimo biblioteka

Diliauskų kaimo biblioteka

Atžalyno g. 2, Diliauskų k., Pasvalio r., LT-39118
El. paštas
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/diliausku.biblioteka

Bibliotekininkė: JURGITA JANONĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis – penktadienis 15.00–19.00 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Adampolis, Diliauskai, Girniūnai, Kiemeliai, Kurkliškiai, Maskoliškiai, Maliupiai, Papyvesiai, Ragujai, Šikšneliškiai.


APIE BIBLIOTEKĄ:
    Diliauskų biblioteka skaitytojams duris atvėrė1954 m. Jos ištakomis galima laikyti jau 1949 m. veikusius klubą–skaityklą Papyvesių kaime, Atžalyno kolūkio klubą –skaityklą. Vėliau klubai–skaityklos buvo reorganizuoti į bibliotekas ir Diliauskų kaimo biblioteka kurį laiką vadinosi Papyvesių kaimo vardu. Nuo 2006-ųjų biblioteka įsikūrusi buvusios pradinės mokyklos patalpose, turi erdvią atskirą skaityklą.  Prie bibliotekos klestėjimo ir kultūrinio bendruomenės gyvenimo labai daug prisidėjo ilgametė Diliauskų bibliotekos darbuotoja, literatė, kultūros renginių iniciatorė ir dalyvė, geriausių  rajono kultūros darbuotojų 2016 metų „Skruzdė“ Konstancija Vinkelienė. Už savo veiklą 2002 metais Lietuvos respublikos prezidento Valdo Adamkaus apdovanota LDK Gedimino ordino medaliu.
    Bibliotekos lankytojams įrengtos penkios kompiuterizuotos darbo vietos su viešąja interneto prieiga, yra daugiafunkcinis įrenginys.
Diliauskų bendruomenė turi gilias kultūrines tradicijas: garsėja vietos literatais, PKC Diliauskų skyrius kartu su biblioteka ir bendruomene ne vienerius metus organizuoja tradicinį vasaros renginį  ,,Naktiniai skaitymai prie Pyvesos“, į kurį susirenka literatai iš visos Lietuvos. 2002 m. bendromis pastangomis sudaryta ir išleista kaimo literatų poezijos knyga „Išsilukštenimai“. Bibliotekoje vyksta edukacijos vaikams ir jaunimui, grojimo gitara pamokėlės, rengiamos vietos fotografų, rankdarbių parodos. Per eilę metų surinktas nemažas pluoštas kraštotyrinės medžiagos – tremtinių, buvusių aplinkinių kaimų gyventojų atsiminimų, dvarų istorijų.
    Diliauskų kaimo biblioteka bendradarbiauja su PKC Diliauskų skyriumi, Kiemelių kaimo bendruomene, Pasvalio rajono seniūnija, Žadžiūnų, Obelių, Ustukių kaimų bibliotekomis.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.
MOKAMOS PASLAUGOS:
  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-03-10Galerija