Gulbinėnų kaimo biblioteka

Gulbinėnų kaimo biblioteka


Parko g. 7, Gulbinėnų km., Pasvalio r., LT-39472
Tel. +370 451 58918
El. paštas
Facebook paskyra: https://www.facebook.com/gulbinenukaimobiblioteka

Vyresnioji bibliotekininkė: RIMA MAČIUKIENĖ

DARBO LAIKAS:
Pirmadienis–penktadienis  11.30–18.00 val.
Pietų pertrauka 14.00-14.30 val.
Poilsio dienos: šeštadienis, sekmadienis

APTARNAUJAMAS MIKRORAJONAS: Aukštuoliai, Barklainiai, Barklainėliai, Berčiūnai, Daučkėnai, Daukšiai, Gulbinėnai, Jutiškiai, Motiejūnai,  Paberliai, Ruopiškiai, Sodeliai, Užusienis I, Varžai, Žvirgždė.

APIE BIBLIOTEKĄ:
    Gulbinėnuose biblioteka įsteigta 1953 m. Bėgant laikui dažnai keitėsi bibliotekos darbuotojai, pati biblioteka buvo kilnojama iš vienos vietos į kitą. Kurį laiką glaudėsi Gulbinėnų dvaro, priklausiusio garsiai Ladigų giminei, pastate, buvusioje kolūkio kontoroje, o nuo 2002 m. sujungta su mokyklos biblioteka, įsikūrė dabar jau buvusios mokyklos patalpose, antrame aukšte. Jau daugiau kaip 30 metų joje darbuojasi bibliotekininkė R. Mačiukienė.
    Nuo 2005 m., kai Gulbinėnų bibliotekoje buvo įsteigtas Viešasis interneto prieigos taškas (VIPT), nupirkti nauji baldai, kompiuteriai bei spausdintuvas, bibliotekos paslaugų vartotojai nemokamai naudojasi internetu. Dabar bibliotekoje yra 3 kompiuterizuotos darbo vietos vartotojams, multifunkcinis įrenginys ir projektorius. Rengiami nemokami informacinio raštingumo mokymai gyventojams, o  trys bibliotekos savanoriai – e.skautai visada  yra pasiruošę padėti vyresniems bibliotekos lankytojams.
    Bibliotekoje nuolat organizuojami skaitymo skatinimo  renginiai, pristatomos naujos knygos, rengiamos literatūros parodos, viktorinos, edukaciniai užsiėmimai, kaupiama kraštotyrinė medžiaga apie Gulbinėnų kaimą  ir jo žmones. 2012 m. biblioteka dalyvavo projekte  „Senolių pasakos, žaislai ir žaidimai praeityje ir dabar“.  Šio projekto metu sukurti žaislai ir dabar džiugina mažuosius bibliotekos lankytojus.  Kasmet aktyvūs bibliotekos skaitytojai dalyvauja skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.
    Gulbinėnų biblioteka bendradarbiauja su  PKC Gulbinėnų  skyriumi, Gulbinėnų daugiafunkciu  centru ir Gulbinėnų krašto bendruomene,  Krinčino vaiko dienos centru, palaiko draugiškus ryšius su Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos kraštotyros skyriumi.
Paslaugos

NEMOKAMOS PASLAUGOS:

  • Spaudinių išdavimas į namus ir vietoje.
  • knygnešystės paslauga (spaudiniai į namus neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms).
  • Atsakymai į skaitytojų užklausas.
  • Informacijos paieška.
  • Naudojimasis kompiuteriu ir internetu.
  • Gyventojų kompiuterinio ir informacinio raštingumo mokymai.
  • Renginių, edukacinių užsiėmimų ir parodų organizavimas.
MOKAMOS PASLAUGOS:
  • Dokumentų kopijavimas, skenavimas, spausdinimas.
Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-26Galerija