Jono Mikelinsko biblioteka

Jono Mikelinsko biblioteka

Bibliotekos IV aukšte, Rašytojų erdvėje, įrengta iš Žadeikėlių kaimo kilusio kraštiečio Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, Pasvalio krašto garbės piliečio, rašytojo, pedagogo Jono Mikelinsko (1922–2015) biblioteka – kambarys su jo knygomis, asmeniniais dokumentais, daiktais. Juos po rašytojo mirties pasvaliečiams dovanojo rašytojo sesuo Paulė Mikelinskaitė ir sūnus Jonas Mikelinskas.

Apie Jono Mikelinsko biblioteką:

  • Atidaryta Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje rašytojo gimtadienio dieną – 2016 metų gegužės 6 d.
  • 2020–2022 m. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji bibliotekoje įgyvendinus projektą „Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos, infrastuktūros modernizavimas“, Jono Mikelinsko biblioteka iš trečiojo aukšto perkelta į 4 aukštą, atnaujintą Rašytojų erdvę, ir yra Mariaus Katiliškio atminimo kambario kaimynystėje.
  • 2022 m., įgyvendinant projektą, skirtas rašytojo Jono Mikelinsko (1922–2015) 100-osioms gimimo metinėms paminėti, po šv. Mišių už Joną Mikelinską ir jo artimuosius, minint Jono Mikelinsko gimimo šimtmetį, Rašytojų erdvėje kunigas Dainius Kaunietis pašventino atnaujintą Jono Mikelinsko biblioteką ir Mariaus Katiliškio atminimo kambarį.
  • Svarbus akcentas Jono Mikelinsko bibliotekoje stovinti Jono Mikelinsko kėdė, šalia jos – rašytojo naudotas lagaminas. Ant kėdės – atversta knyga, kurioje Pasvalio Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai ir jos skaitytojams skirtas kraštiečio autografas.
  • Ant sienos kabo rašytojo portretas. Po juo įrengtas interaktyvus kompiuterinis terminalas su sukurta virtualia ekspozicija, pristatančia Jono Mikelinsko biografiją ir kūrybos paveldą.
  • Jono Mikelinsko bibliotekos lentynose eksponuojama ir spaudinių paroda, padėsianti pažinti kraštiečio asmenybę ir kūrybą.
  • Su Jono Mikelinsko kūrybiniu palikimu atkeliavę rašytojo rankraščiai (ranka rašyti, mašinraščiai), apie 3600 laiškų, sveikinimų, kvietimų, per 830 fotografijų, iliustruojančių rašytojo gyvenimą, mokyklos laikų sąsiuviniai, piešiniai, moksleivių leisti laikraštėliai, apdovanojimo raštai saugomi bibliotekos Rankraštyne.
Galerija