Biblioteka spaudoje 2019 metais

Biblioteka spaudoje 2019 m.

Sausis

Stanislovaitis, Viktoras (1976-). Pušaloto pašto ateitis: tarp rožinių svajonių ir abejonių // Darbas. – 2019, saus. 3, p. 1–2.

Apie Lietuvos pašto atstovų susitikimą su Pasvalio rajono Pušaloto gyventojais, kuriame buvo pristatytas sprendimas diegti mobiliojo laiškanešio sistemą šioje seniūnijoje, nors seniūnijos ir bendruomenės atstovai bei visuotinis gyventojų susirinkimas parašais patvirtino griežtą poziciją – pašto neuždaryti; minima Pušaloto kaimo bibliotekininkė, Pušaloto kaimo bendruomenės pirmininko Alvido Kumpausko pavaduotoja Vera Mašalienė.

Šimkūnas, Antanas (1931-). Nepamirštami metų pėdsakai // Darbas. – 2019, saus. 3, p. 5.

Apie Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečio jubiliejinių metų įsimintinus darbus ir renginius Pasvalio rajone; minima Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Sketerytė, Palma. Tarytum antrieji namai… // Darbas. – 2019, saus. 5, p. 4.

Apie Pasvalio šv. Jono Krikštytojo parapijos vaikų dienos centrą; minima Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Kanišauskas, Sigitas. „Tik kuriantis žmogus yra gražus…“ // Darbas. – 2019, saus. 5, p. 6.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusį V. Bagdonavičiaus ir A. Martišiūtės-Linartienės knygos „Vydūnas“ pristatymą.

Strikulienė, Olava (1950-). Knygos brangsta, nors jų turinys pinga // Vakaro žinios. – 2019, saus. 12, p. 9.

Straipsnyje minima, kad Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai (LSVBA) šiuo metu vadovauja Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė D. Abazoriuvienė; apie tai, kaip sekasi šiai bibliotekai, įsikūrusiai ne tik Pasvalyje, bet rajone turinčiai dar 32 kaimo bibliotekas bei mobiliąją biblioteką, apsirūpinti knygomis; straipsnyje ir Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo skyriaus vedėjos P. Kupčiūnienės komentaras.

Pasvalio bibliotekoms padovanota daugiau nei pusė tūkstančio knygų / „Darbo“ inf. // Darbas. – 2019, saus. 19, p. 5.

Apie Prezidentės globojamą akciją „Knygų Kalėdos“, vykusią ir Pasvalyje (32-iems rajono bibliotekoms padovanota 550 knygų); apie akciją įprasminantį renginį – susitikimą su rašytoju Dariumi Rekiu – Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Savickienė, Vita. Aplenkti iškilius savo mokytojus sutrukdė pareiga tėvynei. // Panevėžio kraštas. – 2019, saus. 19, p. 7–8.

Apie partizaną, poetą Bronių Krivicką; minima (ir bibliotekos Vartotojų Aptarnavimo Centro vedėjos R. Bedulytės nuotrauka) R. Bedulytė, Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka, Rankraštyno fonduose sauganti Broniaus Krivicko poezijos ir vertimų sąsiuvinį.

Kanišauskas, Sigitas. Išklausė policijos ataskaitą prieš vadovų permainą // Darbas. – 2019, saus. 26, p. 1–2.

Apie Pasvalio policijos komisariato 2018 metų veiklos pristatymą; minima pernai metais nužudyta Pumpėnų kaimo bibliotekininkė Virginija Čeponienė.

Sketerytė, Palma. Pro fotoobjektyvą kitaip pažįstame savo kraštą // Darbas. – 2019, saus. 26, p. 5.

Apie naujo Pasvalį bei jo apylinkes reprezentuojančio leidinio „Pasvalys“ (sudarytojas Valentinas Juraitis) pristatymą Pasvalio krašto muziejuje; minima Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos vyriausiosios bibliografės Lijanos Markevičienės pagalba renkant medžiagą fotoalbumui.

Kanišauskas, Sigitas. Romualdas Ozolas davė darbo keliems dešimtmečiams // Darbas. – 2019, saus. 31, p. 1–2.

Apie Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataro, filosofo R. Ozolo ryšius su gimtine – Joniškėliu – ir Pasvalio kraštu; pasvaliečių kultūros darbuotojų įspūdžiai iš viešnagės Šiaulių rajono Bazilionų mokykloje, kur puoselėjamas čia besimokiusio Romualdo Ozolo atminimas, saugoma jo dovanota asmeninė biblioteka.

Vasaris

Baronienė, Daiva (1965-). Biblioteka su ratais ne tik vežios knygas // Lietuvos žinios. – 2019, vas. 2, p. 6.

Apie Varėnos savivaldybės viešosios bibliotekos steigiamą mobiliąją biblioteką ir numatytas teikti paslaugas; Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė, Pasvalio rajono savivaldybės Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, sveikindama Varėnos savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyvą, pateikė duomenų apie kitų savivaldybių viešųjų bibliotekų įsteigtas mobiliąsias bibliotekas.

Kanišauskas, Sigitas. Marga Valstybės atkūrimo dienos renginių paletė // Darbas. – 2019, vas. 19, p. 1, 3.

Apžvelgti keli Valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai Pasvalio rajone; tarp jų – ir dokumentų parodos „Jonas Vileišis: Vasario 16-osios akto signataro kelias nuo Medinių sodžiaus iki Kauno burmistro“ atidarymas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Kuizinienė, Dalia. M. Katiliškio kūryba: tarp tradicijos ir modernizmo // Žiemgala. – 2018, Nr. 2, p. 13–16.

Pateikiama nuotraukų, saugomų Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos archyve.

Kovas

Sketerytė, Palma. Pasaulyje žinomas salotietis išdavė sėkmės receptą // Darbas. – 2019, kovo 7, p. 3.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos jaunimo erdvėje „Mono arba stereo“ vykusį susitikimą su iš Pasvalio krašto kilusiu virtuvės šefu Ruslanu Puskepaniu, dirbančiu bene žinomiausio pasaulyje virtuvės šefo Gordono Ramzio kompanijoje.

Sketerytė, Palma. Vienai dienai mokiniai perėmė valdžią į savo rankas // Darbas. – 2019, kovo 9, p. 4.

Per 80 Pasvalio rajono mokyklų ir gimnazijų moksleivių tradicinę moksleivių savivaldos dieną pakeitė Pasvalio rajono savivaldybės vadovus, seniūnus, įvairių skyrių vedėjus, Pasvalio krašto muziejaus, Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos, Pasvalio kultūros centro vadovus.

Šimkūnas, Antanas. „Šiaurietiškiems atsivėrimams“ – 20 metų / Antanas Šimkūnas // Darbas. – 2019, kovo 9, p. 6.

Apie 2019 metais sukaktį minintį Pasvalio krašto istorijos ir kultūros žurnalą; minima bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

„Nebuvo širdim iš gimtinės išėjęs“ / „Darbo“ inf.. // Darbas. – 2019, kovo 14, p. 2.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje ir Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinėje mokykloje vyksiančius renginius kraštiečio poeto Mykolo Karčiausko 80-osioms gimimo ir pirmosioms mirties metinėms paminėti.

Sketerytė, Palma. Nacionalinio diktanto dalyviai rašė pasvalietės sukurtą tekstą // Darbas. – 2019, kovo 16, p. 2.

Pasvalio rajone Nacionalinį diktantą – Dovilės Filmanavičiūtės sukurtą tekstą „Odė moterystei“ – šiemet rašė 25 suaugusieji ir 496 moksleiviai; Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje diktantą rašiusiųjų mintys.

Magelinskienė, Zina. Nepamirškim: žemėje gerai nori jaustis visi jos gyventojai // Darbas. – 2019, kovo 28, p. 1–2.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos inicijuotą ir organizuotą Žemės dienai paminėjti skirtą aplinkosauginę-ekologinę vaikų konferenciją.

Vaikšnorienė, R. Medžio nebyli šneka // Darbas. – 2019, kovo 28, p. 8.

Apie Pasvalio specialiojoje mokykloje vykusią kultūrinę, pažintinę, meninę veiklą „Gamtamokslinė diena: stebėk, bandyk, sukurk“; minima Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka.

Sketerytė, Palma. Tikintis savimi, nuolatos ieškantis ir niekada nepasiduodantis // Darbas. – 2019, kovo 30, p. 5.

Apie Joniškėlio miesto gyventoją Beną Krištaponį bei Joniškėlio miesto bibliotekoje surengtą jo tapybos ir grafikos darbų parodą.

Kovą žurnale prieš… - Rubrika: „Tarp knygų“ – 70 // Tarp knygų. – 2019, Nr. 3, p. 41.

Paminėta, kad prieš 17 metų (2002) rašyta apie Pasvalio rajono mobiliąją biblioteką ant ratų; minima Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Parodos, knygų pristatymai : Pasvalys / informaciją pateikė Jūratė Genytė, Rasa Selickaitė, Laimutė Cibulskienė, Inesa Dumbravienė, Sonata Nongienė, Indrė Rapkevičiūtė, Vaiva Keserauskaitė, Danguolė Paliulienė // Tarp knygų. – 2019, Nr. 3, p. 41.

Minima, kad Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje pristatyta Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus darbuotojų parengta dokumentų paroda „Jonas Vileišis: Vasario 16-osios signataro kelias nuo Medinių sodžiaus iki Kauno burmistro“, skirta iš Pasvalio krašto kilusiam Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui.

Balandis

Kanišauskas, Sigitas. Minėjome pasvalietiškiausio poeto jubiliejų // Darbas. – 2019, bal. 2, p. 1, 3.

Apie kraštiečio poeto Mykolo Karčiausko 80-mečio ir mirties pirmųjų metinių paminėjimo renginius Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje, Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje ir Krinčino Antano Vienažindžio pagrindinėje mokykloje.

Lapinskaitė, Bronislava. „Visa išlieka, pavirsta žodžiu“ (Vladas Braziūnas) // Darbas. – 2019, bal. 2, p. 6.

Pasvalio M. Katiliškio darbuotojos str. apie Pasvalyje Lietuvių kalbos dienos proga Pasvalio krašto muziejaus ir rajono Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus organizuotą mokinių rašinių konkursą „Visa išlieka, pavirsta žodžiu (Vladas Braziūnas)“; rašinių vertinimo komisijoje paminėta ir bibliotekos darbuotoja Alma Balčiūnienė.

Stanislovaitienė, Asta. Mažieji pasitiko grįžtančius paukščius // Darbas. – 2019, bal. 9, p. 3.

Pasvalio rajono Narteikių darželio-mokyklos „Linelis“ bendruomenė dalyvavo edukacinėje popietėje „Pavasarį grįžtantys paukščiai“, į kurią pakvietė Joniškėlio miesto bibliotekos bibliotekininkė Valda Dauknienė.

Kanišauskas, Sigitas. Gaisrui bibliotekos mansardoje neleido įsiplieksti // Darbas. – 2019, bal. 13, p. 1.

Apie gaisrą Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Krasauskas, Darius. Knygas nuo ugnies ir vandens apsaugojo // Panevėžio kraštas. – 2019, bal. 13, p. 2.

Apie gaisrą renovuojamo Pasvalio bibliotekos pastato palėpėje.

Kudirkienė, Gailutė. Žino ką daryti, kad kompiuteriai nepasiglemžtų. - Iliustr. // Panevėžio kraštas. – 2019, bal, 13, p. 7–9.

Apie veiklias Pasvalio rajono Joniškėlio miesto bibliotekininkes Rimą Namikienę ir Valdą Dauknienę.

Kanišauskas, Sigitas. Kai knyga tapo ištikimu gyvenimo draugu // Darbas. – 2019, bal. 18, p. 1, 3.

Apie Pasvalio rajono Pušaloto kaimo bibliotekos 80-mečio šventę ir jos ištikimiausius skaitytojus, bibliotekos vienmečius, Benediktą ir Joną Juodikevičius.

Krašto kalendorius: balandžio 18, 19 // Darbas. – 2019, bal. 18, p. 8.

Kviečiame į 2019 m. Nacionalinę bibliotekų savaitę. – Iliustr. // Darbas. – 2019, bal. 20, p. 2.

2019 m. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, kaimo ir miestelio bibliotekose.

Krašto kalendorius: balandžio 20–23 d. // Darbas. – 2019, bal. 20, p. 8.

Mezgasi draugystė su gimtąja Romualdo Ozolo mokykla / „Darbo“ inf..  – Iliustr. // Darbas. – 2019, bal. 25, p. 8.

Apie Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro delegacijos viešnagę Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, Pasvalio krašto muziejuje ir Joniškėlyje; minimos bibliotekos darbuotojos Toma Mikalajūnaitė, Bronislava Lapinskaitė.

Kanišauskas, Sigitas. „Skruzdės“ įteiktos penktą kartą // Darbas. – 2019, bal. 25, p. 1, 3.

Pasvalio kultūros centre vykusiuose rajono kultūros darbuotojų apdovanojimuose „Skruzdė“ apdovanojimą pelnė ir Joniškėlio miesto bibliotekos vedėja Rimutė Namikienė.

Krašto kalendorius: balandžio 27, 28 d. // Darbas. – 2019, bal. 27, p. 8.

Krašto kalendorius: balandžio 30–gegužės 3 d. // Darbas. – 2019, bal. 30, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Einant taku… // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2018, Nr. 2 (45), p. 15–17.

Apie 85-ąjį jubiliejų švenčiantį kraštietį filosofą, fenomenologą, Ohajo universiteto (JAV) profesorių Algį Mickūną; minima M. Katiliškio viešoji biblioteka.

2018 metų kultūrinio gyvenimo kronika / parengė muziejininkė Bronislava Lapinskaitė // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2018, Nr. 2 (45), p. 93–95.

Pasvalio rajone vykę renginiai (tarp jų ir bibliotekoje).

Abazoriuvienė, Danguolė. Orhuso viešoji biblioteka . – Iliustr. – Rubrika: Ir aš ten buvau // Tarp knygų. – 2019, Nr. 4, p. 44.

Bibliotekos direktorės, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų prezidentės įspūdžiai iš kelionės vykdant tęstinį tarptautinį projektą „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“.

Sutkevičienė, Daina. Jubiliejinės statulėlės jau turi savo šeimininkus. – Iliustr. // Tarp knygų. – 2019, Nr. 4, p. 32–33.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos (LSVBA), švenčiančios savo veiklos 20-metį, visuotinis narių susirinkimas, kuriame 20 metų asociacijos veiklą apžvelgė ir pristatė LSVBA prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

Gegužė

Bitinaitė, Asta. Metų skaitytojos vardą pelniusi Kalno kaimo senjorė labiausiai mėgsta detektyvus // Darbas. – 2019, geg. 7, p. 1, 3.

Apie iš Kaukalnių kaimo (Kėdainių r.) kilusią ir nuo 1985 m. Pasvalio rajone gyvenančią Vilmą Štarienę bei kitų geriausių 2018 metų rajono skaitytojų apdovanojimus Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Krašto kalendorius: // Darbas. – 2019, geg. 7, p. 8.

Savickienė, Vita. Nuo Korėjos karo – iki filosofijos // Panevėžio kraštas. – 2019, geg. 11, priedas „Krašto santakos“, p. 7–8.

Apie Ohajuje (JAV) gyvenančio ir dirbančio profesoriaus Algio Mickūno viešnagę Pasvalio rajone (gimtuosiuose Krikliniuose, apsilankymą Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje ir M. Katiliškio viešojoje bibliotekoje). Nuotraukoje ir minima bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Demenienė, Birutė. Sidabrinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje. //  Darbas. – 2019, geg. 11, p. 3.

Apie 25-ąją Panevėžio krašto 5–9 klasių jaunųjų matematikų olimpiadą Pasvalio Lėvens pagrindinėje mokykloje; minima Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Krašto kalendorius: // Darbas. – 2019, geg. 11, p. 8.

Bitinaitė, Asta. Jau keturiasdešimt metų Nairių folkloro ansamblis dainuoja savo krašto dainas // Darbas. – 2019, geg. 14, p. 3.

Apie Pasvalio rajono Nairių kaimo folklorinio ansamblio „Gija“ jubiliejaus renginį (ansamblyje dalyvauja bibliotekininkė Lijana Vaivadienė), ansamblio dainininkes, veiklą, įvertinimus.

Krašto kalendorius // Darbas. – 2019, geg. 14, p. 8.

Abazoriuvienė, Danguolė (1960-). Šių dienų knygnešiai : [pokalbis su Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktore, Lietuvos Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidente Danguole Abazoriuviene] / [kalbėjosi] Dalia Byčienė. - Portr. // Mūsų Respublika. – 2019, geg. 18, priedas „Žalgiris“, p. 9.

Balčiūnaitis, Gražvydas. „Telydi mus vienybė ir meilė savo kraštui“ : Vilniuje paminėtas Pasvalio kraštiečių bendrijos 30-metis // Darbas. – 2019, geg. 18, p. 1–2.

Bendrijos nariai, rėmėjai, svečiai iš Pasvalio (tarp jų ir bibliotekos direktorė) sukaktį paminėjo suvažiavime Vilniaus įgulos karininkų ramovėje.

Krašto kalendorius // Darbas. – 2019, geg. 21, p. 8.

Krašto kalendorius // Darbas. – 2019, geg. 23, p. 8.

Bedulytė, Rita. Jau tūkstantis gyventojų dalyvavo nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose Lietuvoje // Darbas. – 2019, geg. 28, p. 6.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija apie skaitmeninio raštingumo mokymus Lietuvoje; Pasvalio rajono bibliotekose kviečiama dalyvauti penkiose skirtingose 6 valandų trukmės programose.

Kanišauskas, Sigitas. Į prezidentūros rūmus – su tvirtu tautos mandatu // Darbas. – 2019, geg. 28, p. 1, 4.

Paminėta Pasvalio viešoji biblioteka.

Krašto kalendorius: [gegužės 28, 29 d.] // Darbas. – 2019, geg. 28, p. 8

Krašto kalendorius: [gegužės 30–31 d.] // Darbas. – 2019, geg. 30, p. 8.

Mikalajūnaitė, Toma. Paminėtas „Pasvalios“ 10-metis : Pasvalys // Tarp knygų. – 2019, Nr. 5, p. 39.

Bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus darbuotojos Tomos Mikalajūnaitės straipsnis apie Pasvalio Mariaus Katiliškio e.bibliotekos 10-mečiui pristatytą parodą „Dešimt metų su „Pasvalia“. Minima bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė, dailininkė Agnė Naunikaitė, Skyrius, Skyriaus darbuotojos Toma Mikalajūnaitė, Vaiva Samulėnienė, Alma Balčiūnienė, ilgametė bibliotekininkė, „Pasvalios“ sumanytoja Vitalija Kazilionytė (1963–2016).

Trumpai : Europos diena / informaciją parengė Monika Straupytė, Sonata Nognienė, Jūratė Genytė, Radviliškio viešoji biblioteka, Jurgita Januševičiūtė, Saulutė Palakienė, Zita Sinkevičienė, Živilė Markutė-Armalienė // Tarp knygų. – 2019, Nr. 5, p. 41.

Pateikiama informacija ir apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje veikusią jungtinę darbų parodą „Europos diena – kūrybingai“.

Birželis

Genytė, Jūratė. Susitikimas su charizmatiškuoju gamtos bičiuliu // Darbas. – 2019, birž. 1, p. 3.

Apie susitikimą su LRT televizijos projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviu, gamtininku, fotografu, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Kanišauskas, Sigitas. Patriotinė tradicija gaivinta Gulbinėnų dvare // Darbas. – 2019, birž. 1, p. 1, 3.

Apie Biržų Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Gimtinės laisvei pasišventę“: surengtą kraštotyrinę literatūrinę kelionę po kaimyninio Pasvalio rajono vietas, kur gimę ar gyvenę Biržų kraštiečiai; paminėta Pasvalio rajono Gulbinėnų kaimo biblioteka ir bibliotekininkė Rima Mačiukienė.

Krašto kalendorius: birželio 1–3 d. // Darbas. – 2019, birž. 1, p. 8.

Markevičienė, Lijana. Netradiciškai paminėjo artėjančią Tėvo dieną / Lina [i. e. Lijana] Markevičienė // Darbas. – 2019, birž. 1, p. 2.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusią skaitymo skatinimo akciją – skaitymo rytmetį „Tėčiai skaito vaikams“; minimas ir bibliotekos darbuotojas Dainius Vareika.

Kanišauskas, Sigitas. Kalbėjo apie Europos saugumą // Darbas. – 2019, birž. 4, p. 3.

Apie susitikimą su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu, knygos „Žmonės, kurie saugo Europą“ autoriumi Arnoldu Pranckevičiumi bei Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektoriumi Dovydu Mazaliausku ir diskusiją „ES drauge saugiau“ Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Krašto kalendorius: birželio 4–5 d. // Darbas. – 2019, birž. 4, p. 8.

Krašto kalendorius: birželio 11, 12 d. // Darbas. – 2019, birž. 11, p. 8.

Krašto kalendorius: birž. 13 // Darbas. – 2019, birž. 13, p. 8.

Patvirtinta trijų tarybų sudėtis / „Darbo“ inf. // Darbas. – 2019, birž. 13, p. 1.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba patvirtino naujų Jaunimo reikalų (pirmininkas Šarūnas Varna), Nevyriausybinių organizacijų ir rajono Kultūros (pastarajai vadovaus Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Inovacijos, metodikos ir informacijos išteklių valdymo centro vedėja Audronė Likienė) tarybų sudėtį.

Gimnazijos bibliotekininkės nužudymo byla keliauja į teismą / Generalinės prokuratūros informacija. // Darbas. – 2019, birž. 15, p. 1.

Apie Pasvalio rajono Pumpėnų bibliotekininkės nužudymo bylos eigą.

Stanislovaitis, Viktoras. „Dirbu taip, kad būtų įdomu pačiai sau“ // Darbas. – 2019, birž. 18, p. 1, 4.

Apie 35 metus bibliotekininkystei atidavusią Joniškėlio bibliotekos vedėją Rimą Namikienę, šiemet už nepaprastą kūrybiškumą bei gebėjimą bendrauti apdovanotą „Skruzde“ – Pasvalio rajono kultūros įstaigų darbuotojams teikiamu apdovanojimu.

Prezidentei bibliotekininkai dėkojo už dėmesį skaitymui ir bibliotekoms. // Darbas. – 2019, birž. 18, p. 2.

Lietuvos bibliotekininkų draugijos bei Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos atstovų susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, priėmusia jų apdovanojimą – bibliotekininkų padėką už prasmingą bendradarbiavimą, inicijuotą akciją „Knygų Kalėdos“, Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ir Bibliotekų metų globojimą Prezidentūroje dalyvavo ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė.

Kanišauskas, Sigitas. Reprezentavo Pasvalį šalyje ir užsienyje // Darbas. – 2019, birž. 20, p. 3.

Minima, kad grupė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojų dalyvavo 11-ajame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje „Ir aš mažas buvau“ Biržų rajone, kur laimėjo trečiąją vietą.

Krašto kalendorius: [birž. 20–21 d.] // Darbas. – 2019, birž. 20, p. 8.

Anykščių bibliotekininkai sąskrydyje – geriausi / „Šilelis“ informuoja // Šilelis. – 2019, birž. 22, p. 3.

Biržų rajone vyko XI Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydis „Ir aš mažas buvau“, kuriame dalyvavo ir Pasvalio bibliotekininkai.

Krašto kalendorius: [birž. 23–26 d.] // Darbas. – 2019, birž. 22, p. 8.

Pasvalio ir Bauskės bibliotekų tarptautinio projekto baigiamoji konferencija. // Darbas. – 2019, birž. 27, p. 2.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusią projekto „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ (LLI-155 „Bussines bag“) baigiamąją konferenciją.

Krašto kalendorius: [birž. 27–28 d.] // Darbas. – 2019, birž. 27, p. 8.

Rušėnienė, Lina. Erzino bet kokia mintis apie bičiulystę su kaimynais // Panevėžio kraštas. – 2019, birž. 29, p. 3.

Pastarajame Pasvalio rajono tarybos posėdyje politikai pritarė, kad Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka bendradarbiautų su baltarusiais bibliotekininkais ir teiktų paraišką europinei paramai.

Krašto kalendorius: [birž. 29–liep. 1 d.] // Darbas. – 2019, birž. 29, p. 8.

Daškus, Robertas. [Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei – bibliotekininkų padėka] : [nuotrauka] // Tarp knygų. – 2019, Nr. 6, 2 virš. p.

Iš dešinės nuotraukoje : Pasvalio M. Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Genytė, Jūratė. Trumpai : Pasvalys // Tarp knygų. – 2019, Nr. 6, p. 42.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusį susitikimą su Lietuvos gamtininku, fotografu, rašytoju Selemonu Paltanavičiumi.

2018 metais kraštiečių išleistų knygų apžvalga / parengė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vyr. bibliografė Alma Balčiūnienė. – Iliustr. // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 1 (46), p. 92–95.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojų sudarytą dešimties metų gyvavimo sukaktį 2019-aisiais švenčiančios Pasvalio krašto e. bibliotekos „Pasvalia“ leidinuką „Atrask Pasvalią naujai“.

Kanišauskas, Sigitas. Į „Šiaurietiškų atsivėrimų“ užkulisius pažvelgus. – Rubrika: „Šiaurietiškiems atsivėrimams“ – 20 metų // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 1 (46), p. 56–58.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorės Danguolės Abazoriuvienės mintys apie Pasvalio krašto istorijos ir kultūros žurnalą jo dvidešimties metų gyvavimo proga.

Saladūnaitė, Albina (1954-). Šiaurietiški atsivėrimai „Šiaurietiškiems atsivėrimams“ / Albina Saladūnaitė, Adolfas Talačka. - Iliustr. // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 1 (46), p. 58–60.

Mintys apie Pasvalio krašto istorijos ir kultūros žurnalą jo 20-mečio proga; paminėta ilgametė bibliotekos darbuotoja Vitalija Kazilionytė.

Vitalija Kazilionytė (1963–2016) – žurnalo sumanytoja, pirmoji redaktorė ir ištikima talkininkė iki paskutinių savo gyvenimo dienų : [nuotrauka] / Vido Dulkės nuotrauka // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 1 (46), p. 59.

Liepa

Grinevičiūtė, Agnė. Valstybės apdovanojimu įvertinta Pasvalio bibliotekos direktorė: „Jis įkvepia su dar didesne atsakomybe ir pareiga priimti naujus iššūkius“ // Darbas. – 2019, liep. 9, p. 1–2.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorei Danguolei Abazoriuvienei liepos 6 d. kadenciją baigianti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybės apdovanojimą - ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį, skirtą už aktyvią veiklą, stiprinant šalies savivaldybių viešųjų bibliotekų bendruomeniškumą ir tarptautinį bendradarbiavimą, tobulinant jų informacinių išteklių ir paslaugų sistemą, didinant bibliotekų sektoriaus svarbą visuomenėje.

Krašto kalendorius : [liepos 9 d.] // Darbas. – 2019, liep. 9, p. 8.

Bitinaitė, Asta. „Senos ištakų vaikai“ – Pajiešmeniuose // Darbas. – 2019, liep. 13, p. 1, 4.

Apie orkestro „Les enfants des sources de la Seine“ iš Dižono krašto (Prancūzija) ir jų šeimų narių viešnagę Pasvalio krašte bei koncertą Rasos šventėje Pajiešmeniuose (Pasvalio r.). Minima Pajiešmenių kaimo bibliotekininkė Egidija Baranauskienė.

Kraptavičiūtė, Kotryna. Artyn šaknų – auginant giminės medį. – Iliustr. // Darbas. – 2019, liep. 16, p. 1, 3.

Straipsnyje apie Švobiškyje (Pasvalio rajonas) gyvenantį kraštotyrininką, giminės genealogijos tyrinėtoją Stasį Velykį, minima krašto e. biblioteka „Pasvalia“.

„Gyvenimas lengvu šešėliu pralekia, virš girių, upių, miestų nuplevena…“ : In memoriam. Konstancija Vinkelienė (1939-04-05–2019-07-21) / su giliu netekties skausmu lieka buvę bendradarbiai – Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojai – ir bičiuliai iš rajono literatų klubo „Užuovėja“. – Iliustr. // Darbas. – 2019, liep. 25, p. 2.

Iš Gulbinų kaimo (Biržų r.) kilusios pedagogės, Diliauskų kaimo (Pasvalio r.) bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės, literatės, apdovanotos DLK Gedimino ordino medaliu, Kontancijos Vinkelienės nekrologas.

Kanišauskas, Sigitas. Pirmajame Aničų giminės susirinkime išryškėjo būsimos knygos kontūrai // Darbas. – 2019, liep. 27, p. 1, 3.

Apie iš Pasvalio rajono Smilgelių kaimo kilusių Aničų giminės susitikimą, vyriausio giminės atstovo, 91 metų profesoriaus, habilituoto mokslų daktaro, istoriko Jono Aničo sumanymą išleisti giminės istoriją. Minima Jurgėnų kaimo bibliotekininkė Asta Salučkienė.

Kraptavičiūtė, Kotryna. Praeinantiems pro šalį. Zenoną Nistelį atmenant // Darbas. – 2019, liep. 27, p. 5.

Apie Pasvalio krašto rašytojo, dailininko Zenono Nistelio 90-mečio ir pirmųjų mirties metinių minėjimą bei jo knygos „Pamokslėliai prie šventoriaus vartų“ pristatymą Pasvalio krašto muziejuje.

Genytė, Jūratė. B. Brazdžionio edukaciniame centre : Pasvalys // Tarp knygų. – 2019, Nr. 7/8, p. 40.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaikų erdvės darbuotojų su Pasvalio kultūros centro jaunimo teatro „Drãma“ aktoriais surengtą rytmetį krašto vaikams, parodytą spektaklį „Meškiukas Rudnosiukas“ pagal Bern. Brazdžionį.

Rugpjūtis

Pranešimas dėl duomenų viešinimo / Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus informacija // Darbas. – 2019, rugpj. 3, p. 6.

Dėl Pasvalio rajono Gustonių kaimo mokyklos dokumentų viešinimo Pasvalio krašto elektroninėje bibliotekoje „Pasvalia“.

Respublikos Prezidento padėka Pasvalio bibliotekai / [Pasvalio] Rajono Savivaldybės informacija // Darbas. – 2019, rugpj. 8, p. 1.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai už dalyvavimą LR Prezidento inauguracijos programos sklaidoje atsiųstas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštas.

Pasvalyje – tarptautiniai jaunimo mainai / VšĮ Veiklių mamų klubo Pasvalio filialo informacija. – Iliustr. // Darbas. – 2019, rugpj. 10, p. 2.

Apie rugpjūčio pirmąją savaitę Pasvalio rajone įgyvendintus tarptautinius jaunimo mainus, kuriuos finansavo Erasmus+ programa; apie projektą „Confronting cyberbullying“ (liet. „Akistata su patyčiomis“); apie jaunimo susitikimą su VšĮ „Socialinė iniciatyva“ direktore Viktorija Gaspariūnaite atnaujintoje Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, kur aptarta jaunimo situacija Pasvalio rajone ir jaunimo politika Lietuvoje bei diskutuota privatumo socialiniuose tinkluose klausimais.

Krašto kalendorius : [rugpjūčio 11–12 dienos] // Darbas. – 2019, rugpj. 10, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Jubiliatės dovana praturtino bibliotekos fondus. – Iliustr. // Darbas. – 2019, rugpj. 17, p. 3.

Pasvalio krašto garbės pilietė doc. Genovaitė Jusaitienė Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekai dovanojo net 250 autografais paženklintų leidinių ir 1952–1954 m. rašytą  rankraštį.

Krašto kalendorius : [rugpjūčio 17–19 dienos] // Darbas. – 2019, rugpj. 17, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas, Rapševičiūtė, Giedrė. Baltijos kelias tęsiasi prisiminimuose, širdyse… // Darbas. – 2019, rugpj. 27, p. 2.

Apie Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginius Pasvalyje, Kryžių slėnyje, Saločių pasienyje surengtą susitikimą su Prezidentu Gitanu Nausėda, Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos surengtą popietę „Gyvasis Baltijos kelias 1989 metais“ Pasvalio paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems.

Krašto kalendorius : [rugpjūčio 27 diena] // Darbas. – 2019, rugpj. 27, p. 8.

„Aš gyva liksiu stebuklinguos žiedynuos…“ : [nekrologas] / Regina Grubinskienė - Rubrika: In memoriam. Regina Kvedarienė (1951 08 29-2019 08 09) // Darbas. – 2019, rugpj. 29, p. 3.

Pasvalio rajono literatų klubo „Užuovėja“ narės, ilgametės Pasvalio autotransporto įmonės dispečerės, Kiemėnų kaimo gyventojos nekrologas; paminėta Pasvalio r. Kiemėnų kaimo biblioteka ir bibliotekininkė Violeta Atkočiūnienė.   

Krašto kalendorius : [rugpjūčio 29–30 diena] // Darbas. – 2019, rugpj. 29, p. 8.              

Rugsėjis

Krasauskas, Darius (1970-). Bibliotekininkės žudikas prisipažino // Lietuvos rytas. – 2019, rugs. 3, p. 6.

Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama Pumpėnų (Pasvalio r.) bibliotekininkės nužudymo byla.

Balčiūnienė, Alma, Mikalajūnaitė, Toma. Per Europos kultūros paveldo dienas kviečiame keliauti Mariaus Katiliškio pėdsakais // Darbas. – 2019, rugs. 7, p. 3.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos puoselėjamą rašytojo ir buvusio bibliotekos vedėjo Mariaus Katiliškio atminimą, rašytojo atminimo kambarį, M. Katiliškio pirmosios žmonos Elizabetos Avižonytės dukterėčios Ilonos Bičkuvienės dovanotus vertingus eksponatus bei Europos kultūros paveldo dienomis rengiamą ekskursiją ir edukaciją po miestą „Rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos pėdsakai Pasvalyje, jų įamžinimas bei aktualizavimas“.

Krašto kalendorius : [rugsėjo 12-13 d.] // Darbas. – 2019, rugs. 12, p. 8.

Kudirkienė, Gailutė. Miestų gimtadieniai: kultūra išlekia į orą su fejerverkais? // Panevėžio kraštas. – 2019, rugs. 14, priedas „Krašto santakos“, p. 7–8.

Kalbama ir apie būsimą 522-ąją Pasvalio miesto šventę, siūlomus viešosios bibliotekos, muziejaus ir kultūros centro renginius; kalbinamas ir Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas.

Krašto kalendorius : [rugsėjo 14, 16 d.] // Darbas. – 2019, rugs. 14, p. 6.

Kanišauskas, Sigitas. Bibliotekos bičiuliui linkėjo septintos eilėraščių knygos // Darbas. – 2019, rugs. 17, p. 4.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje vykusį iš Palangos atvykusio kraštiečio poeto Jono Brazdžionio šeštosios knygos „Tarytum vėstančios žarijos“ pristatymą; minimi pristatymo renginiai Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje ir Rinkūnų kaimo bibliotekoje.

Krašto kalendorius // Darbas. – 2019, rugs. 17, p. 8.

Magelinskienė, Zina. Atviras – reiškia atviras visiems // Darbas. – 2019, rugs. 21, p. 3.

Apie atnaujintas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos patalpas, jose įkurtą Vaikų erdvę ir Atvirą jaunimo centrą, įgyvendinus bendrą Lietuvos-Latvijos tarpregioninį projektą „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ bei naujų erdvių atidarymo šventę „Atverk naujų galimybių duris ir atrask biblioteką iš naujo!“; minima ir nuotraukoje bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Krašto kalendorius: [rugsėjo 22–23 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, rugs. 21, p. 5.

Krašto kalendorius : [rugsėjo 19–20 d. jubiliejinės datos] // Darbas. – 2019, rugs. 19, p. 8.

Krašto kalendorius: [rugsėjo 26–27 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, rugs. 26, p. 8.

Krašto kalendorius: [rugsėjo 28–30 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, rugs. 28, p. 8.

Spalis

Bitinaitė, Asta. Kervesiai – šimtmečius gyvavęs kaimas lieka tik prisiminimuose // Darbas. – 2019, spal. 1, p. 3.

Pasvalio rajono Kervesių kaime (senovėje vadintame Barbokiais), netoli Nairių, atidengtas paminklinis akmuo, kurį palaimino Vaškų klebonas Algimantas Petkūnas; paminėta Nairių k. bibliotekininkė Lijana Vaivadienė, vedusi renginį.

Krašto kalendorius : [spalio 2–3 dienos] // Darbas. – 2019, spal. 1, p. 8.

Magelinskienė, Zina. Parodą paženklino dvigubas jubiliejus // Darbas. – 2019, spal. 1, p. 2.

Apie kraštiečių tautodailininkų Eugenijos ir Antano Fausto Vaišvilų, šiais metais švenčiančių bendro gyvenimo 65-metį ir A. F. Vaišvilos 90-ies metų sukaktį, tapybos darbų parodos atidarymą Pasvalio krašto muziejuje; minima biblioteka ir bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Krašto kalendorius: [spalio 5–7 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, spal. 5, p. 8.

Kviečiame į susitikimą su charizmatiškuoju istoriku, televizijos laidų vedėju / „Darbo“ inf.. // Darbas. – 2019, spal. 5, p. 3.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje rengiamą susitikimą su Robertu Petrausku, apie jį.

Krašto kalendorius: [spalio 10–11 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, spal. 10, p. 8.

Krašto kalendorius: [spalio 12–14 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, spal. 12, p. 8.

Krašto kalendorius: [spalio 15–16 d. sukaktys] // Darbas. – 2019, spal. 15, p. 8.

Krašto kalendorius // Darbas. – 2019, spal. 17, p. 8.

Pasvaliečius senjorus kviečia dienos internete! : spalio 21–25 renginių programa // Darbas. – 2019, spal. 17, p. 7.

Žiemgalos plenero dailininkų paroda keliaus po bibliotekas / „Darbo“ inf.. // Darbas. – 2019, spal. 19, p. 5.
Buvusios Pasvalio rajono Pušaloto mokyklos pirmame aukšte iki gruodžio mėnesio veiks devyniolikos trisdešimtajame tarptautiniame kraštiečiui dailininkui prof. Vitoliui Trušiui atminti skirtame Žiemgalos dailininkų plenere dalyvavusių menininkų dovanotų paveikslų paroda; vėliau ji keliaus po rajono bibliotekas, pirmiausia į Jurgėnus.

Povilionienė, Irena. Laisvalaikį leiskime drauge // Darbas. – 2019, spal. 19, p. 6.

Senjorai raginami jungtis į klubą; inicijuojamas susitikimas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Kandidatūras svarstys nauja komisija / „Darbo“ inf. // Darbas. – 2019, spal. 22, p. 2.

Pasvalio rajono savivaldybės taryba patvirtino naują Pasvalio krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisiją, į kurią įtraukta ir M. Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Krašto kalendorius : [spalio 22–23 dienos] // Darbas. – 2019, spal. 22, p. 8.

Krašto kalendorius : [spalio 24–25 dienos] // Darbas. – 2019, spal. 24, p. 8.

Krašto kalendorius : [spalio 29 diena] // Darbas. – 2019, spal. 29, p. 8.

Krašto kalendorius : [spalio 31–lapkričio 2, 4 dienos] // Darbas. – 2019, spal. 31, p. 8.

Lapkritis

Krašto kalendorius: [lapkričio 5–6 dienos] // Darbas. – 2019, lapkr. 5, p. 8.

Krašto kalendorius: [lapkričio 8 diena] // Darbas. – 2019, lapkr. 7, p. 8.

Krašto kalendorius: [lapkričio 9–10 dienos] // Darbas. – 2019, lapkr. 9, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Penktadienį bus paminėtas Broniaus Krivicko jubiliejus // Darbas. – 2019, lapkr. 12, p. 4.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 15 d. organizuojamą Pervalkų kaime (Pasvalio r.) gimusio vieno ryškiausių pokario metais nepalūžusios, su sovietiniais okupantais kovojusios Lietuvos simbolių – Broniaus Krivicko (1919–1952) – gimimo 100-mečio minėjimą „Nesuklupęs po vergijos jungu“; bibliotekos darbuotojų parengtą dokumentų faksimilių, kopijų ir fotonuotraukų parodą „Broniaus Krivicko gyvenimas ir kūryba“.

Kanišauskas, Sigitas. Bibliotekoje veikia aviacijos istoriją menanti paroda // Darbas. – 2019, lapkr. 12, p. 4.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo istorija“, kurios iniciatorė – „Auto Moto group“ (direktorius – kraštietis Gintaras Kazilionis, projektų vadovė – Laura Misiukonienė).

Krašto kalendorius: [lapkričio 13 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 12, p. 6.

Grinevičiūtė, Agnė. Gimtas kraštas net jame nesant – visada širdyje : [pokalbis su jauna pasvaliete žurnaliste Agne Grinevičiūte] / [kalbino] Kotryna Kraptavičiūtė. // Darbas. – 2019, lapkr. 14, p. 1, 6.

Apie Vilniuje gyvenančią, 7 metus žurnalą „Šiaurietiški atsivėrimai“ redaguojančią Agnę Grinevičiūtę; minima viešoji biblioteka.

Krašto kalendorius: [lapkričio 14–15 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 14, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Bibliotekininkus Ispanijoje šildė ne tik saulė, bet ir nuoširdus dėmesys. // Darbas. – 2019, lapkr. 16, p. 4.

Turinys : Bibliotekos veikia buvusių ligoninių, fabrikų pastatuose ; Pas skaitytojus rieda modernūs bibliobusai ; Pamatė pasaulio kultūros perlus

Apie Lietuvos Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos organizuotą jai priklausančių bibliotekų vadovų bei jos partnerių atstovų pažintinę-dalykinę išvyką į Ispaniją; Asociacijos prezidentės ir delegacijos vadovės Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorės Danguolės Abazoriuvienės įspūdžiai ir pastebėjimai iš aplankytų bibliotekų.

Krašto kalendorius: [lapkričio 16–17 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 16, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Tiesus ir atviras žvilgsnis ne tik į Bronių Krivicką // Darbas. – 2019, lapkr. 21, p. 6.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusį renginį, skirtą paminėti lapkričio 17-ąją sukankantį įvykį – vieno ryškiausių ginkluoto ir dvasinio pasipriešinimo sovietiniams okupantams simbolių – poeto, vertėjo, partizano Broniaus Krivicko (1919–1952) 100-ąsias gimimo metines.

Krašto kalendorius : [lapkričio 21–22 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 21, p. 8.

Urba, Marius. Dėdės Juzės godos // Darbas. – 2019, lapkr. 28, p. 8.

Humoristiniame pasakojime paminėta ir Joniškėlio bibliotekos vedėja Rimutė (Rima Namikienė).

Krašto kalendorius : [lapkričio 29 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 28, p. 8.

Krašto kalendorius : [lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d.] // Darbas. – 2019, lapkr. 30, p. 8.

Markevičienė, Lijana. Bibliotekoje – lėlių teatro studija! // Darbas. – 2019, lapkr. 30, p. 4.

Apie gavus paramą iš Lietuvos kultūros tarybos projektui „Lėlių teatro magija bibliotekoje“ Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje atgimusį, prieš 20 metų gyvavusį lėlių teatrą „Kaukutis“: išvykas į Žagarę, Uteną, mokymus su režisiere Birute Ladygiene bei baigiamąjį projekto renginį–šventę „Mes mylim pasakas“.

Savickienė, Vita. Į Pasvalį tarsi atplukdė Pyvesa / Vita Savickienė // Panevėžio kraštas. – 2019, lapkr. 30, p. 9.

Apie trisdešimt metų Pasvalyje mokytojaujančią ir nemažai metų rajono literatų klubui „Užuovėja“ vadovaujančią lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Reginą Grubinskienę, bendradarbiaujančią krašto istorijos ir kultūros žurnale „Šiaurietiški atsivėrimai“, besirūpinančią tradicine tapusios „Krinčino verdenių“ šventės tęstinumu; paminėta M. Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Gruodis

Krašto kalendorius : [gruodžio 3 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 3 p. 8.

Krašto kalendorius : [gruodžio 5 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 5, p. 8.

Krašto kalendorius : [gruodžio 7 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 7, p. 8.

Kraptavičiūtė, Kotryna. Jurgėnų biblioteka jau 65 metus buria žmones // Darbas. – 2019, gruod. 10, p. 4.

Apie Pasvalio rajono Kalno kaimo bendruomenės salėje paminėtą Jurgėnų bibliotekos 65-metį; minimos bibliotekininkės Asta Salučkienė ir Vaida Gabrienė bei bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.

Krašto kalendorius : [gruodžio 10–11 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 10, p. 8.

Krašto kalendorius : [gruodžio 12–13 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 12, p. 8.

Kanišauskas, Sigitas. Paroda, skirta pirmajam Pasvalio apskrities viršininkui // Darbas. – 2019, gruod. 14, p. 5.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje veikiančią Pasvalio apskrities viršininkui Mykolui Marmai (1886–1954) skirtą fotografijų ir dokumentų kopijų parodą, kuriai eksponatus atsiuntė Kaune gyvenantis vienas žymiausių Lietuvos kraštotyrininkų, buvęs ilgametis Kraštotyros draugijos Kauno rajono skyriaus vadovas Antanas Vaičius, parodą parengęs su Kauno rajono Vilkijos miesto bibliotekos darbuotojomis.

Krašto kalendorius : [gruodžio 14–15 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 14, p. 8.

Krašto kalendorius : [gruodžio 17 d.]// Darbas. – 2019, gruod. 17, p. 8.

Krašto kalendorius : [gruodžio 19 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 19, p. 8.

Stanislovaitis, Viktoras. Karolis Bakūnas: marozų aš nefotografuoju… // Darbas. – 2019, gruod. 19, p. 1, 3.

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Atvirame jaunimo centre vykusį susitikimą su „Fujifilm Lietuva“ konkurso nugalėtoju, iš Joniškėlio (Pasvalio rajonas) kilusiu menininku, fotožurnalistu, vestuvių fotografu Karoliu Bakūnu.

Krašto kalendorius : [gruodžio 21–27 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 21, p. 7.

Kraptavičiūtė, Kotryna. Tolimiausi rajono kraštai: Kliuokmaniškis // Darbas. – 2019, gruod. 28, p. 1, 4–5.

Minima Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos administruojama Pasvalio krašto paveldo elektroninė biblioteka „Pasvalia“.

Kanišauskas Sigitas. Projektas praturtino Atviro jaunimo centro veiklą // Darbas. – 2019, gruod. 28, p. 3

Apie Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos atviros jaunimo erdvės „Mono arba stereo“ bei Atvirojo jaunimo centro, 2018 metų pabaigoje bibliotekai sėkmingai įgyvendinus projektą „Mono arba stereo: patirtys, emocijos, spalvos“, veiklą.

Skaitmeninio raštingumo mokymai bibliotekose / Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos informacija // Darbas. – 2019, gruod. 31, p. 3.

Apie projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymus Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose; kviečiama vėl į juos registruotis.

Krašto kalendorius : [sausio 1–6 d.] // Darbas. – 2019, gruod. 31, p. 7.

Grubinskienė, Regina (1959-). „Nėra mirties, yra tik išėjimas…“ / Regina Grubinskienė. – Iliustr. – Rubrika: In memoriam // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 2 (47), p. 4‒5.

Ilgametės Pasvalio rajono Diliauskų kaimo bibliotekininkės, Pasvalio krašto literatų klubo „Užuovėja“ narės Konstancijos Vinkelienės nekrologas, parašytas Pasvalio krašto mokytojos, klubo pirmininkės; minima Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

2019 metų kultūrinio gyvenimo kronika / parengė Bronislava Lapinskaitė // Šiaurietiški atsivėrimai. – 2019, Nr. 2 (47), p. 92–95.

Minimi M. Katiliškio viešosios bibliotekos ir kaimo bibliotekų renginiai, krašto e. biblioteka „Pasvalia“.

2020 m. sukaktys / Leopoldas Rozga, Evaldas Timukas, Vijoleta Kuprevičienė, Genė Juodytė, Bronislava Lapinskaitė, Rima Giedrienė // Žiemgala. – 2019, Nr. 2, p. 57–70.