2020 metų renginiai

Išrinkti Metų skaitytojai

Metu skaitytojai 2020Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka ir jai priklausančios kaimo ir miestelio bibliotekos išrinko Metų skaitytojus – tuos, kurie per 2019 metus dažniausiai lankėsi bibliotekose, daugiausiai perskaitė turiningų, akiratį plečiančių knygų, aktyviai dalyvavo bibliotekų kultūrinėje veikloje, prisidėjo prie jų rėmimo.

Skaityti daugiau...

Vaškų bibliotekininkė Aldona Oniūnienė tapo Lietuvos Metų bibliotekininke

Aldona OniunieneLietuvos Bibliotekų tarybos sprendimu ir LR Kultūros ministro įsakymu 2019 metų geriausio bibliotekinininko vardas ir premija suteikta Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyr. bibliotekininkei Aldonai Oniūnienei. Apdovanojimas skirtas už aktyvią profesinę veiklą per 2019 metus ir nuopelnus Lietuvos kultūrai.

Skaityti daugiau...

Grupė „Vaikai skaito savo augintiniams“

vaikai skaito savo augintiniamsLietuvoje vykstant karantinui bibliotekos Vaikų erdvės darbuotojos Lijana Markevičienė ir Dalia Šedienė nusprendė visus namuose liekančius vaikus, jų tėvelius ir senelius suburti į Facebook grupę „Vaikai skaito savo augintiniams“. Grupės idėja paprasta: kelti į grupę filmukus su mėgiamų knygų ištraukų skaitymais mylimiems augintiniams gyvūnėliams. Bibliotekininkės tikisi, kad ši akcija ne tik skatina rengti skaitymus namuose, bet drauge atlieka biblioterapinę funkciją - padeda dalintis džiugiomis ir šiltomis emocijomis neramiu karantino metu. 

Skaityti daugiau...

Viktorina „Pasvalys iš aukštai“

Screenshot 2020-03-31 at 22.42.34Karantino metu pasvaliečiai pakviesti patyrinėti Pasvalį neišeidami iš namų - susirungti visą balandžio mėnesį veikiančioje bibliotekininkų sukurtoje virtualioje viktorinoje „Pasvalys iš aukštai“.

Skaityti daugiau...

Iniciatyva padėti medikams pandemijos akivaizdoje

remeliai apsauginiams skydamsPasvalio bibliotekoje esančiais dvejais 3D spausdintuvais spausdinami rėmeliai apsauginiams skydams. Gamybai reikalingus skaidrius lakštus  teikia iniciatyvos organizatoriai - Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir „Robotikos mokykla“. Tokiu būdu pagaminti apsauginiai skydai iš bibliotekos bus išdalinti tiems, kam jų labiausiai reikia - žmonėms, dirbantiems su COVID-19 ligoniais.

Skaityti daugiau...

Dailyraščio konkursas „O rašto tas grožis!“

O rasto tas grozis 1

Bibliotekos Vaikų erdvė ir Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo paglabos tarnyba pakvietė Pasvalio rajono 2-4 klasių mokinius dalyvauti dailyraščio konkurse „O rašto tas grožis!“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Dailyraščio darbus konkursui pristatė vaikai iš 7 rajono mokyklų. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventės išvakarėse – kovo 10 d. – bibliotekoje atidaryta konkursinių darbų paroda ir surengti geriausių darbų autorių apdovanojimai. 

Skaityti daugiau...