Svarbu 25 metai su Mariaus Katiliškio vardu

01band2019-aisias sukanka 25 metai, kai Pasvalio bibliotekai suteiktas jos buvusio vedėjo rašytojo Mariaus Katiliškio vardas. Šį įvykį biblioteka pažymi prisimindama reikšmingą Mariaus Katiliškio indėlį į Pasvalio kultūrinį gyvenimą ir jo ryšį su Pasaulio lietuvių bendruomene, taip pat įsijungdama į Pasaulio lietuvių metų minėjimą Lietuvoje.

Visiems lankytojams atviras atnaujintas Mariaus Katiliškio kambarys su nemokamomis pažintinėmis ekskursijomis. Originalią kambario ekspoziciją su asmeniniais rašytojo daiktais ir rankraščiais papildo  kompiuterinis terminalas su žaidimais, audio ir video įrašais.

2019-ųjų bibliotekos renginių akcentas - Mariaus Katiliškio ir įvairių kartų lietuvių kūrėjų veikla, jų įtaka mūsų šalies tautinei ir kultūrinei savimonei, jų ryšys su pasaulio lietuviais.

Skaityti daugiau...

Naujienos
 • Vaikų piešinių parodos atidarymas „Mano mylimas miestas – Pasvalys“

  DSC 0853Gražią šventinę gruodžio 6-ąją dieną  Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje įvyko vaikų piešinių parodos atidarymas „Mano mylimas miestas – Pasvalys“, skirtas Pasvalio miesto 522 gimimo dienai.

  Šventę pradėjo jaunoji dainininkė iš Pasvalio muzikos mokyklos Andrėja Konstantinovaitė. Ji padainavo dainelę „Šarkelė Baltašonė“. Visus susirinkusiuosius pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas ir padovanojo saldumynų.

  Skaityti daugiau...

 • Senosios smulkiosios katalikiškos spaudos ir kalėdinių atvirukų paroda

  received 594280551338160Kalėdos –

  Kai kiekviena diena šioj žemėj,

  Kada padovanojam meilę,

  Kai širdys romios ir laimingos,

  tada yra KALĖDOS.

  Andre Philippe

  Skaityti daugiau...

 • Abiturientai rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

  2 12Džiaugiamės, kad gruodžio 5 d., ketvirtadienį, sulaukėme jau trečios abiturientų klasės rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje. Su Mariaus Katiliškio gyvenimu ir kūryba Lietuvoje susipažino Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai. Juos atlydėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-metodininkė Vitalija Indrišionienė.

  Skaityti daugiau...

 • Paroda, skirta Mykolui Marmai (1886–1954)

  IMG 20191204 090834Visą gruodžio mėnesį Pasvalio bibliotekos antrojo aukšto fojė bus eksponuojama bibliotekos Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus darbuotojų parengta fotografijų ir fotokopijų paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės kovų organizatoriui ir dalyviui, pirmajam Pasvalio apskrities viršininkui, Steigiamojo Seimo nariui Mykolui Marmai (1886–1954).

  Skaityti daugiau...

 • Gimnazistai rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

  20191129 1038492019 m. lapkričio 29 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-metodininke Vitalija Skardžiuviene lankėsi rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su fotografu Karoliu Bakūnu

  Skelbimas Karolis Bakūnas nuotraukaGruodžio 9 d., pirmadienį, 13 val. Pasvalio atvirame jaunimo centre (Vytauto Didžiojo a. 7, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos IV a.) vyks susitikimas su fotografu, „Fujifilm Lietuva“ laimėtoju Karoliu Bakūnu.
  Kviečiame mėgėjus fotografus į susitikimą. Su savimi turėkite USB atmintuką su pačia geriausia savo daryta nuotrauka, kurią aptars fotografas.

 • Išvyka į Lietuvos valstybės istorijos archyvą

  2019 m. lapkričio 26 dIMG 20191126 124908., antradienį, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos darbuotojos lankėsi Lietuvos valstybės istorijos archyve.

  Skaityti daugiau...