Svarbu Minime Lietuvos valstybingumo 100-metį

100 metu lietuvai1918 m. Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. Tai – sukurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė. Tai – tiltas į 1990 m. Kovo 11-osios Atgimimą ir 2004 m. įstojimą į Europos Sąjungą. Tai – stiprybė būti lietuviais, suvokiančiais savo istoriją ir jos vertę. Tai – teisė būti laisvais ir nepriklausomais. Tai – galimybė tikėti, veikti ir pasiekti. Vasario 16-oji yra žmonės ir įvykiai, kėlę ir stiprinę mūsų kraštą, o tuo pačiu ir mes – kiekvienas sąmoningai mąstantis lietuvis. Švęsime Lietuvos valstybingumo 100-metį visus metus. Pasvalio krašto bibliotekos Jus kviečia:

Skaityti daugiau...

 • Bibliotekoje baigėsi planšetinių kompiuterių mokymai

  Planšetinių kompiuterių mokymai1Trečiojo amžiaus universiteto Pasvalio skyriaus studentams baigėsi Planšetinių kompiuterių mokymai, organizuoti įgyvendinant tarptautinį projektą „Senjorai ir skaitmeninės technologijos“ pagal programą „Planšetė – skaitmeninių įgūdžių stiprinimui“.

  Skaityti daugiau...

 • Elena Bradūnaitė: apie iššūkius jaunimui

  bradunaite elenaPasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje balandžio 25 d., trečiadienį, 10 val., o vėliau Pušaloto bibliotekoje 12 val. vyks susitikimai su antropologe, etnologe, JAV lietuvių bendruomenės veikėja, žymaus poeto, publicisto, ateitininko Kazio Bradūno dukra Elena Bradūnaite. Pokalbio tema - „Iššūkiai jaunimui šiuolaikiniame pasaulyje“.

  Skaityti daugiau...

 • Poetas Vladas Braziūnas Vaškuose

  vladas braziunasVaškų kultūros namuose balandžio 25 d., trečiadienį, 13 val. vyks susitikimas su kraštiečiu poetu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Vladu Braziūnu. Renginys skirtas Nacionalinei bibliotekų savaitei-2018 „Kartu mes kuriame ateitį". Maloniai kviečiame!

 • Albinas Kėleris skaito Marcelijų Martinaitį

  kelerisBibliotekos Konferencijų salėje (3 a.) vyks vakaras, skirtas poetui, eseistui, vertėjui, visuomenės veikėjui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos (1998) laureatui Marcelijui Martinaičiui. Knygas apie M. Martinaitį pristatys poetė ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos renginių organizatorė Elvyra Pažemeckaitė, jo poeziją skaitys Albinas Kėleris - Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius,

  Skaityti daugiau...

 • Ieškome Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyriausiojo bibliografo!

  biblzenklasSkelbiama pretendentų Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyriausiojo bibliografo (kraštotyros veiklos organizatorius) (1 etatas) pareigoms užimti atranka.

  Skaityti daugiau...

 • Estrados dainininkei Janinai Miščiukaitei atminti

  misciukaiteBalandžio 19 d., ketvirtadienį 16.00 val. bibliotekos „Mono arba Stereo" erdvėje vyks popietė skirta estrados dainininkei Janinos Miščiukaitės 10-osioms mirimo metinėms paminėti. Bus rodomas daininkei skirtas muzikologo Kazimiero Šaulio sukurtas dok. filmas „Gyvenimas dainoje". Kviečiame!