Pereiti prie turinio Į pradžią / Renginiai ir parodos / 2017 metų renginiai / Götene bendruomenės atstovai bibliotekoje
 • Arkivyskupui Teofiliui Matulioniui skirtos knygos pristatymas

  Teofilius Matulionis mažasGruodžio 13 d. bibliotekoje apsilankė istorikas, Vilniaus universiteto docentas dr. Arūnas Streikus, kuris bibliotekos lankytojus ir bibliotekininkus plačiau  supažindino su palaimintojo kankinio arkivyskupo Teofiliaus Matulionio gyvenimu. Istorikas yra knygos „Arkivyskupas Teofilius Matulionis – ištvermingas tikėjimo liudytojas“ sudarytojas. Susitikime jis gilinosi į iškilaus dvasininko išgyvenimus sovietmečiu, jo kalinimą lageriuose ir persekiojimą Lietuvoje, taip pat po jo mirties vykusį beatifikacijos procesą. Pokalbį su svečiu vedė bibliotekos darbuotoja Bronislava Lapinskaitė.

  Skaityti daugiau...

 • „Pasivaikščiojimas su Andresenu“ - edukacinis užsiėmimas vaikams

  pasivaiksciojimas su Andersenu„Pasivaikščiojimas su Andersenu“ - tai bibliotekos edukacinis užsiėmimas vaikams, priskirtas prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos drauge su LR Kultūros ministerija remiamų „Kultūros paso“ renginių. Per šią edukaciją vaikai plačiau supažindinami su danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gyvenimu, jo kasdiene buitimi ir daiktais, įkvėpusiais nemirtingas pasakas. Atminimui iš užsiėmimo vaikai išsineša jų pačių pieštus H.K. Anderseno namelius iš gimtojo Odensės miesto.

  Skaityti daugiau...

 • Apie pavojus ant ledo

  simona pyragyte apie sauguma ant ledo„Lietuvoje kasmet nuskęsta 200 žmonių. Šis skaičius - vienas didžiausių Europoje. Nepamirškime pagrindinių saugaus elgesio taisyklių žiemą, kai žengiame ant užšalusių vandens telkinių.“ sakė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Simona Pyragytė, gruodžio 12 d. „Mono arba stereo“ erdvėje vykusiame pokalbyje apie pavojus ant pirmojo ledo.

  Skaityti daugiau...

 • Pasvalio 521-ojo gimtadienio atvirukų paroda

  atvirukas miestui 2018Pasvalio fontanas, upės, bažnyčia, vargšas smuikininkas Antanėlis ir valdovas Žygimantas Augustas, miesto gatvės ir žmonės - visa tai Pasvalio rajono vaikai pavaizdavo savo kurtuose atvirukuose, sveikindami Pasvalį su 521-tuoju gimtadieniu. Jų atvirukai eksponuojami bibliotekos 3 A. fojė. Parodos lankytojai gali ne tik pasigrožėti spalvingais atvirukais, bet ir paskaityti vaikų sveikinimus. Parodos atidarymas vyko gruodžio 6 d. - istorinę Pasvalio miesto įkūrimo dieną.

  Skaityti daugiau...

 • Susitikimas su „Sibiro haiku“ autorėmis

  sibiro haiku pasvalyjeGruodžio 4 d. Pasvalio bibliotekoje pristatyta ypatinga knyga - grafinė novelė vaikams „Sibirio haiku“. Ją į Pasvalį atvežė knygos autorės: Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Visame pasaulyje populiarus komiksų arba grafinių novelių žanras, tačiau Lietuvoje juo knygos rašomos nedažnai.

  Skaityti daugiau...

 • Skaisčios širdies žmogus: Julijonas Lindė-Dobilas

  julijonas linde dobilas knygaLapkričio 15 d. Pasvalio Mariaus Katilškio bibliotekoje pristatyta knyga „Skaisčios širdies žmogus – Julijonas Lindė-Dobilas“ (2018), skirta mūsų krašto šviesuoliui - nuo Joniškėlio, Dovydų kaimo kilusiam kunigui, mokytojui, rašytojui, visuomenės veikėjui (1872-1934). Knygos pristatymas surengtas per patį Dobilo gimtadienį. Knygos autorius istorikas Juozas Brazauskas jau nebe pirmą kartą taip pagerbia Dobilo atminimą Pasvalyje: prieš metus bibliotekoje jis pristatė kitą savo knygą –„Mažasis Lietuvos universitetas Panevėžyje" (2017), kurioje gilinosi į Panevėžio valstybinėje gimnazijoje veikusią „Meno kuopą“ ir šios kuopos įkvėpėjo Dobilo vaidmenį.

  Skaityti daugiau...