Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Norėjome tik gero. Grant Ginder

Rudens skerdikas. Soren Sveistrup

rudens skerdikas

„Rudens skerdikas“ yra scenaristo Søreno Sveistrupo, legendinio danų serialo „Forbrydelsen“ kūrėjo, debiutinis romanas, turintis visus tipiškus (ir daugybės skaitytojų visame pasaulyje laukiamų) skandinaviško detektyvo bruožus: bendroji pasakojimo gija savyje turi tris siužetines linijas, pagrindiniai romano herojų charakteriai primena kitus šiaurietiškus inspektorius, komisarus ir šiaip tyrėjus, o dekoracijomis tampa niūri ir lietinga vėlyvo rudens Kopenhaga.

Romano „Rudens skerdikas“ pasakojimas prasideda tuomet, kai policija randa moters lavoną su amputuota ranka ir šalia padėta figūrėle, padaryta iš dviejų kaštonų ir kelių degtukų. Du pagrindiniai veikėjai, jauna Kopenhagos policijos detektyvė Naia Thulin ir Europolo tyrėjas Markas Hesas, ką tik atleistas iš pareigų Hagoje bei neaiškioms pareigoms grįžęs į gimtąjį miestą. Abu kriminalistai yra įsitikinę, kad žudikas tik pradėjo savo kruviną veiklą ir mieste bus daugiau aukų.

Sørenas Sveistrupas romano „Rudens skerdikas“ siužetą pina panaudodamas kelias intriguojančiai persipynusias pasakojimo linijas. Trečiąja pagrindine romano heroje tampa socialinių reikalų ministrė Rosa Hartung. Ministrė bando susidoroti su anksčiau įvykusia tragedija – praėjusiais metais buvo pagrobta jos dvylikametė dukra Kristinė. Po ilgo ir įtempto tyrimo policija demaskavo nusikaltėlį, kuris prisipažino pagrobęs ir nužudęs paauglę, deja, kūnas taip ir nebuvo atrastas. Bet kai ant kaštonų žmogeliuko atrandami Kristinės pirštų atspaudai, ministrei ir jos šeimai tenka vėl pasinerti į jau, atrodytų, ištirto nusikaltimo košmarą.

Romane „Rudens skerdikas“ Søreno Sveistrupo lieka ištikimas savo nuostatai į siužetą įtraukti politinį ir socialinį matmenį (šitaip jis elgėsi ir kurdamas serialą „Forbrydelsen“). Romane visos pasakojimo gijos ir kontekstai galų gale labai įtikinimai ir įspūdingai susilieja, skaitytojui pateikiant tvirtą detektyvinį finalą, kuris tuo pačiu tampa ir paskata toliau sekti Søreno Sveistrupo kūrybą.

Søren Sveistrup (Siorenas Svaistrupas, g. 1968) – danų scenaristas, pasaulyje išgarsėjęs serialu „Forbrydelsen“ (JAV – „The Killing“). Naujausias jo darbas – scenarijus pagal Jo Nesbø knygą „Sniego senis“. „Rudens skerdikas“ – pirmas autoriaus romanas, kurio teises serialui kurti nieko nelaukdami įsigijo „Netflix“. Šis kriminalinis detektyvas pripažintas geriausia „Kirkus Reviews“ ir „Library Journal“ metų knyga.

Daugiau naujų knygų