Kodėl budizmas yra pagrįstas. Robert Wright

Knyga „Kodėl budizmas yra teisingas: meditacijos ir nušvitimo mokslas bei filosofija“ – tai vieno iškiliausių Amerikos mąstytojų Robert Wright aprašyta kelionė per psichologiją, filosofiją ir meditaciją. Ši kelionė atskleidžia, kad Budizmas gali nuvesti žmogų į moralinį aiškumą ir nesibaigiančią laimę.

Savo ankstesnėje knygoje Robert Wright itin išsamiai aptarė, kaip evoliucija formavo žmogaus smegenis. Mūsų protas sukurtas taip, kad dažnai mus apgauna, tiek vertinant save, tiek aplinkinį pasaulį. Autorius taip pat įsitikinęs, kad mūsų protas veikia taip, jog laimė yra itin sunkiai išlaikomas jausmas.

Tačiau jei mes jau žinome, kad mūsų protai yra paveikti nerimo, depresijos, pykčio, godulio, ką tuomet galime padaryti? Robert Wright atsakymą randa Budizme, kuris prieš tūkstančius metų išaiškino tai, ką mokslininkai atranda tik dabar. Budizmas aiškina, kad kančią sukelia mūsų nesugebėjimas aiškiai matyti pasaulio ir kaip išeitį siūlo meditaciją, kuri gali padėti pasaulį pamatyti aiškiau, tapti geresniais ir laimingesniais žmonėmis.

Knygoje „Kodėl budizmas yra teisingas: meditacijos ir nušvitimo mokslas bei filosofija“ autorius pasakoja apie meditaciją ir tylos praktikas, kad parodytų, kaip meditavimas gali padėti galingą pagrindą dvasiniam gyvenimui šiais pasaulietiniais laikais. Ši knyga sujungia evoliucijos psichologiją su naujausiais neuromokslų atradimais ir apgina net radikaliausius Budizmo filosofijos aspektus. R. Wright pasakojimo atvirumas ir išmintis įtikins ne tik tuo, kad Budizmas yra teisingas, tačiau ir tuo, kad jis gali mus išgelbėti nuo pačių savęs kaip individų ir kaip rūšies.

Robert Wright – amerikiečių rašytojas, žurnalistas, išleidęs penkias knygas. Knyga „The Evolution of God“ („Dievo evoliucija“) pelnė jam Pulicerio premijos finalininko vardą. Jis yra Budizmo ir moderniosios psichologijos specialistas, dėstęs Pensilvanijos ir Prinstono universitetuose. Šiuo metu yra kviestinis profesorius seminarijoje Niujorke.