Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Šilko siūlų dėžutė. Susan Meissner

Nuo galvos iki kojų: kelionė po žmogaus kūną. Gavin Francis

nuo galvos iki koju

2015 m. pasirodžiusi britų bendrosios praktikos gydytojo Gavin Francis knyga Nuo galvos iki kojų“ iškart tapo bestseleriu ir didžiųjų žiniasklaidos leidinių The Economist“, Sunday Times“ ir Times“ metų knyga. Ši knyga - tarsi literatūrinis žmogaus kūno žemėlapis, sudarytas remiantis ne tik medicinos žiniomis, bet ir kultūros bei filosofijos idėjomis. Knygoje kalbama ne tik apie žmones kamuojančius negalavimus ir kūno veikimą, bet ir apie tai, ką iš tiesų reiškia būti žmogumi.

Kūnas – svarbi mūsų tapatybės dalis. Per jį mes išreiškiame emocijas, mintis bei idėjas, per jį pažįstame aplinkinį pasaulį. Tačiau būdamas mums toks artimas ir pažįstamas, kartu jis išlieka nepažinta teritorija.

Ką mes žinome apie mūsų kūną? Daugeliui tai tik kaulų, raumenų ir neuronų darinys. Gavinas Francis kviečia mus pažvelgti, kokie gi stebuklai slypi mūsų viduje. Remdamasis savo chirurgo ir šeimos gydytojo patirtimi, jis pasakoja apie organizmo paslaptis sujungdamas įdomius klinikinius atvejus su medicinos istorijos, filosofijos ir literatūros epizodais. Jis pasakoja apie kūno ligas ir sveikatą, gyvenimą ir mirtį.

Nuo vinguotos smegenų struktūros iki širdies darbo paslapčių, nuo riešuose pulsuojančios gyvybės iki inžinerinių“ pėdos sprendimų. Nuo galvos iki kojų“ – tai ne tik šiuolaikinių medicinos laimėjimų kronika. Tai ir pasakojimas apie tai, kaip kūnas buvo suvokiamas per tūkstančius metų.

Autorius ne pirmą kartą leidžiasi į kelionę. Anksčiau jis išleido knygą, kurioje aprašė savo darbo patirtį britams priklausančioje tyrimų stotyje Antarktyje.

Daugiau naujų knygų