Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Patrikas Melrouzas. Edward St. Aubyn

Patrikas Melrouzas. Edward St. Aubyn

patrikas melrouzas

Knygoje „Patrikas Melrouzas“ sudėti trys iš penkių romanų apie Patriką Melrouzą. Rašytojas Edward St. Aubyn apie dvidešimt metų kūrė pasakojimą apie šį herojų ir jo gyvenimą nuo pat vaikystės. Rašytojas meistriškai nutapė žmogiško, traumuoto, palūžusio ir bandančio prisikelti alkoholiko, dabitos ir aristokrato portretą.

Aštrus, kartais juokingas, romanas „Patrikas Melrouzas“ pasakoja apie britų aristokratų gyvenimą. Su Patriku susipažįstame dar jo vaikystėje. Pasakodamas apie vieną berniuko gyvenimo dieną prabangioje viloje Pietų Prancūzijoje, autorius atskleidžia visą Patriko vaikystę. Gąsdinantis tironiškas tėvas valdo penkiamečio Patriko ir jo nelaimingos alkoholikės amerikietės motinos gyvenimus. Tą dieną nutinka kai kas, kas pakeičia Patriko pasaulį negrįžtamai.

Nuo netinkamos priežiūros ir smurto - prie priklausomybių. Tai logiška jaunuolio gyvenimo tąsa, apie kurią pasakojama jau antroje romano apie Patriką Melrouzą dalyje. 22-ejų Patrikas keliauja į Niujorką parsivežti mirusio tėvo pelenų. Kelionę lydi narkotikų, alkoholio ir praeities demonų beprotybė. Tuomet Patrikas Melrouzas padaro tai, kas atims iš jo galimybę žengti žingsnį atgal.

Trečiojoje romano „Patrikas Melrouzas“ dalyje - blaivus ir neapsvaigęs Patrikas bando išsaugoti tai, kas dar liko iš jo gyvenimo ir iš jo paties. Nuo pasaulio jis bando gintis kandžia ironija, po kuria slepiasi sužeistas ir kiek išsigandęs vyras. Patrikas pasirodo prabangiame pobūvyje. Ar jis atsilaikys prieš kylančias pagundas? Ar pavyks jam patirti meilę ir draugystę?

Edward St. Aubyn knygoje „Patrikas Melrouzas“ siūlo praverti duris į nykstantį Didžiosios Britanijos aristokratijos pasaulį - dekadanso, amoralumo, godumo, snobizmo ir žiaurumo perpildytą žmonių gyvenimą.

Edward St. Aubyn (g. 1960 m.) – Didžiosios Britanijos rašytojas. Gimė Londone, be romanų ciklo apie Patriką Melrouzą yra parašęs dar keletą knygų. Patriko Melrouzo seriją iš viso sudaro penki romanai, iš kurių du paskutiniai buvo įtraukti į trumpąjį Booker premijos sąrašą. Tai autobiografinių romanų ciklas, kuris labiausiai ir išgarsino rašytoją. Pagal jį yra sukurtas penkių dalių TV serialas „Patrikas Melrouzas“.

Daugiau naujų knygų