Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujos knygos / Trapūs daiktai. Greta Ambrazaitytė

Tabakininkas. Robert Seethaler

Tabakininkas

1937-ieji. Europą pamažu gaubia tamsūs stiprėjančio Vokietijos nacių režimo debesys. Kaip išsaugoti žmogiškumą, ramybę ir išlikti, kai aplink tvyro nežinia? Prestižinei Man Booker premijai nominuoto austrų rašytojo Roberto Seethalerio romanas „Tabakininkas" – vieno jaunuolio brendimo istorija, kurioje telpa meilė amatui, meilė moteriai ir meilė išminčiai.

Septyniolikmetis Francas nusprendžia iškeisti ramią ir kaimišką idilę į Vienos šurmulį ir iškeliauja į sostinę. Jo namų ilgesys netrunka ištirpti gyvybingame didmiesčio triukšme. Francas tampa seno tabakininko Otto mokiniu ir semiasi šio amato paslapčių. Tarp tabako krautuvėlės lankytojų – profesorius Sigmundas Freudas. Nelaimingai įsimylėjęs Francas netrunka susipažinti ir susidraugauti su mokslininku. Jis keičia puikius cigarus į psichoanalitiko įžvalgas ir patarimus apie meilę.

1937 m. – neramus laikas, Vokietijos kareivių batai jau mindžikuoja Austrijos pasienyje. Karo viesulas išblaškys Franco, Otto ir profesoriaus Froido likimus. „Tabakininkas" – pasakojimas apie tai, kaip Trečiojo Reicho politinės ambicijos paveikė ir sugriovė paprastų žmonių gyvenimus, sutrikdė nerūpestingą kasdienybę atnešdamos siaubą ir terorą.

Austrų kilmės rašytojas Robertas Seethaleris šiuo metu gyvena Berlyne. Iš viso jis yra sukūręs šešis romanus, o tarptautinio pripažinimo sulaukęs romanas „Visas gyvenimas" 2016 m. buvo nominuotas Man Booker International premijai. Rašytojas taip pat ir vaidina kine - vienas naujausių ir žymiausių jo vaidmenų Paolo Sorrentino juostoje „Jaunystė".

Daugiau naujų knygų