Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Bibliotekos direktorė dalyvavo tarptautiniuose dialoguose Graikijoje

Naujienos

Atėnuose rengiama ne-konferencija kvies atrasti ateities biblioteką jau dabar

Future Library 2013 524Gruodžio 9-10 d. Atėnuose rengiama Ateities bibliotekos Ne-Konferencija (angl. Future Library Unconference) sukvies apie 400 dalyvių iš įvairių Europos šalių – bibliotekininkų, informacijos mokslų ir technologijų specialistų bei aistruolių, šiuolaikinio meno kūrėjų. Čia pakviesta dalyvauti ir Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka.

Ne-Konferencija Atėnuose – tai dvi dienas sostinės centre, Benaki muziejuje trunkantys susitikimai, užsiėmimai ir koncertai, pristatantys Europos bibliotekas, kaip jėgą, suburiančią kuriančius ir naujausia informacija besidalijančius žmones. Ne-Konferencijos organizatoriai žada, kad konferencijose įprastų ilgų kalbų nebus, jas pakeis laisvos diskusijos ir kūrybingi prisistatymai. Kūrybiniu įkvėpimu Ne-Konferencijoje dalinsis moderniosios architektūros atstovai iš danų architektų grupės „Mecanoo“, iniciatyvinė grupė iš Didžiosios Britanijos „Get it Loud In Libraries“ („Sudrebink bibliotekas“), moderniojo šokio atstovai, operos ir flamenko artistai, lėlininkai. Apie bibliotekų skleidžiamą informacijos jėgą primins atstovai iš Google, Vodafone, Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos, Europeanos ir kitų organizacijų. Nemažai vietos bus skirta inovatyvioms bibliotekoms iš Balkanų šalių ir pačios Graikijos. Daugiau informacijos apie konferenciją: http://2013.futurelibrary.gr/

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka į Atėnus pakviesta dėl savo partnerystės su Europeana – didžiausiu skaitmeninio Europos kultūrinio paveldo portalu internete. Bibliotekos Krašto ir kultūros dokumentavimo centro darbuotojai į Europeanos internetinius fondus nuo 2013 m. liepos kelia Sąjūdžio laikų dokumentus (http://www.historypin.com/channels/view/47424/#|photos/list/ ). Vienas pasvaliečių įkeltas dokumentas - Baltijos kelio schema - pateko tarp populiariausių, per kelis mėnesius sulaukė virš 400 peržiūrų. Čia pat skelbiami laikraščio „Pasvalio Sąjūdis“ puslapiai, LPS Seimo nario Algirdo Mulevičiaus liudijimai, poeto Česio Cemnolskio eilėraščiai, fotografo Vido Dulkės nuotraukos, rajono žmonių sunešti Baltijos kelio emblemos, ženkleliai ir pasakojimai. Centro vedėjos Vitalijos Kazilionytės žodžiais tariant „Atsiminimų žodžiais vėl nusitiesė Baltijos grandinė“. Susitikimai su Europeanos darbuotojais vyks gruodžio 11 d., bus aptariami tolimesni darbai ir vedami praktiniai mokymai. Pasvalio biblioteką Atėnuose atstovaus jos darbuotoja Jūratė Genytė.