Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / „Pasaulio puslapiai“ kviečia lentynose ieškoti įdomiausios verstinės literatūros

Naujienos

Krinčino miestelio brėžinys e. bibliotekoje „Pasvalia“

mazam1

Gyvenate Krinčine? Jums šis miestelis brangus, nes gyvena seneliai, tėvai? Domitės šio gražaus krašto praeitimi? Jeigu sudominome, kviečiame susipažinti su Krinčino miestelio brėžiniu. Dailia rašysena jis buvo sudarytas dar 1929 m. Palyginkite, kas išliko iki šių dienų, o kas pasikeitė?

Dokumentą parodai „Pasvalio krašto istoriniai dokumentai" (2017 m.) pateikė Pasvalio rajono Gulbinėnų krašto bendruomenės pirmininkė Danutė Maslauskienė.

Krinčino miestelio brėžinys yra suskaitmenintas ir jį galima rasti, studijuoti bei nemokamai parsisiųsti į savo kompiuterį iš Pasvalio krašto e. bibliotekos „PASVALIA". Adresas internete: http://www.pasvalia.lt/dokumentai/40825-krincino-miestelio-brezinys-1929-m?fbclid=IwAR3OGB8adiTYKr9ThrAo1F6b7HheNHjcVq4H1rT1udJxTsxr-5GHoKC4HgM

Iš Krinčino miestelio istorijos. XIX a. pabaigoje Krinčine gyveno apie 150 gyventojų, o 1923 m. jų padvigubėjo. 1782 m. pastatyta vėlyvojo baroko stiliaus bažnyčia, turinti Šv. Apaštalų Petro ir Povilo vardą. 1918–1945 m. Krinčinas buvo valsčiaus centras.

 

Parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos