Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Konkursas „Bitės tekstai – nauji kontekstai“

Naujienos

Pasidalykite žiniomis apie kino istoriją Pasvalio krašte

maza pagrind

Ką žinome apie kino istoriją Pasvalio krašte? Ar žinome, kur veikė kino teatrai, kada veikė, kokius filmus demonstravo?

Apie kino istoriją Pasvalio krašte žinome labai nedaug. 1940 m. pastatyta Pasvalio pradinė mokykla (dabar – Svalios progimnazija). Jos salėje buvo įrengtas kino teatras. Manytina, kad kino teatras čia veikė nuo mokyklos pastatymo. Iki kada – nėra aišku.

Apie 1964 m. Pasvalyje duris pravėrė tipinis sovietinis kino teatras „Svalia". Veikė iki 1990 m. Po pastato rekonstrukcijos nuo 1998 m. rugsėjo mėn. jame veikia Pasvalio krašto muziejus.

Kreipiamės į Jus, mieli skaitytojai, bibliotekos lankytojai, Pasvalio krašto žmonės, pagalbos! Gal pavartę senų fotografijų albumus rastumėte fotografijų, kuriose įamžintas kino demonstravimo procesas, o gal Jūs patys esate įsiamžinę fotografijose po smagaus filmo peržiūros?

Tad laukiame bet kokios medžiagos, susijusios su kinu Pasvalio krašte: fotografijų, senų bilietų, pasakojimų ar prisiminimų. Turimą informaciją siųskite el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. . Viliamės ir tikimės papildyti žinias apie Pasvalio krašto kino istoriją!

Fotografijos iš e. bibliotekos „Pasvalia" ir Pasvalio kultūros centro internetinės svetainės. Pagal Pasvalio rajono laikraščio „Darbas" informaciją parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė

Nuotraukos