Naujienos

Pasvaliečių Senjorų klubas rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

20200205 1004292020 m. vasario 5 d. į biblioteką sugužėjo Senjorų klubo nariai. Šią dieną pasvaliečiai senjorai leidosi į literatūrinę kelionę rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

Guvūs ir smalsūs senjorai rašytojo kambaryje išgirdo pasakojimus apie Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos nelengvą kelią, susipažino su rašytojo asmeniniais daiktais, kuriuos mūsų bibliotekai padovanojo rašytojo žmona Zina Nagytė-Katiliškienė (poetė Liūnė Sutema).

Ekskursijos pabaigoje senjoras Stasys Venskus, kurį laiką gyvenęs ir dirbęs Čikagos lietuvių rajone – Market Parke (JAV), padeklamavo „dypukų“ (išvietintųjų asmenų) sarkastišką ketureilį:

Market Parke mes gyvenom,

Dirbom, augom ir pasenom.

Pralaimėję juodam fronte

Įsikėlėm į Lemontą.

Market Parkas – didžiausias lietuvių rajonas už Lietuvos ribų. Apie 1960 m. tai buvo Marijampolės dydžio lietuviškas miestas, kur iš 45 000 gyventojų 30 000 buvo lietuviai. Visur buvo įmanoma susikalbėti lietuviškai, pastatyta lietuvių bažnyčia, ligoninė, mokykla, vienuolynas ir daug parduotuvių. Maždaug nuo 1970 m. į rajoną atsikraustė labai daug afroamerikiečių. Patriotiškesni lietuviai Market Parke pasiliko ilgesnį laiką, tačiau galiausiai ir likusieji persikėlė į mažiau apgyvendintą Čikagos priemiestį Lemontą.

Norite ir Jūs apsilankyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje? Dėl laiko kviečiame susitarti telefonu (8 451) 34 319, el. paštu toma.mikalajunaite​@​psvb.lt, ateiti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrių (Vytauto Didžiojo a. 7).

 

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė