Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Gimnazistai rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

Naujienos

Gimnazistai rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

20191129 1038492019 m. lapkričio 29 d. Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-metodininke Vitalija Skardžiuviene lankėsi rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje gimnazistams buvo pristatytas rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelias, asmeniniai daiktai (rašomasis stalas, spausdinimo mašinėlė „Olympia“ SM9, pypkių kolekcija, rankinis laikrodis „Stellaris“, odinis aplankalas su inicialais M. K. ir kt.). Visi muziejinės vertės eksponatai Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką pasiekė rašytojo žmonai Zinai Katiliškienei (poetei Liūnei Sutemai) leidus, o fiziškai juos atsigabenti iš Lemonto (JAV) padėjo mūsų kraštiečiai Živilė ir Žilvinas Ramašauskai.

Gimnazistai taip pat buvo supažindinti su informaciniu-edukaciniu kompiuteriniu terminalu, kuriuo virtualiai galima keliauti Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliais.

Per ekskursiją buvo išdalytos literatūrologų mintys apie romaną „Miškais ateina ruduo“, paprašyta šias mintis garsiai perskaityti. Tikime, kad tai padės gimnazistams suprasti, įsigilinti ir atrasti paslėptus klodus minėtame rašytojo romane.

Po ekskursijos gimnazistams buvo užduoti penki klausimai, susiję su rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimu ir kūryba. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti mūsų krašto atributika.

Norite ir Jūs apsilankyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje? Dėl laiko kviečiame susitarti telefonu (8 451) 34 319, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , ateiti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrių (Vytauto Didžiojo a. 7).

Norime informuoti, kad mokykloms yra sudaryta galimybė rezervuoti/užsisakyti Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis“, plačiau internete: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2582

Maloniai Jūsų laukiame!

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė, nuotraukos vyresn. bibliotekininkės Vaivos Samulėnienės

Nuotraukos