Naujienos

Pasvalio Petro Vileišio gimnazistai rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje

IMG 20191121 1101282019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienį, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos dvyliktos klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja-eksperte Regina Grubinskiene apsilankė rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje.

Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje gimnazistams buvo pristatytas rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelias, asmeniniai daiktai (rašomasis stalas, spausdinimo mašinėlė „Olympia“ SM9, pypkių kolekcija, rankinis laikrodis „Stellaris“, odinis aplankalas su inicialais M. K. ir kt.). Visi muziejinės vertės eksponatai Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką pasiekė rašytojo žmonai Zinai Nagytei-Katiliškienei (poetei Liūnei Sutemai) leidus, o fiziškai juos atsigabenti iš Lemonto (JAV) padėjo mūsų kraštiečiai Živilė ir Žilvinas Ramašauskai. Džiaugiamės, kad gimnazistams galėjome parodyti ir praeitais metais Ž. Ramašauskienės padovanotą, paties Mariaus Katiliškio išsidrožtą lazdą.

Gimnazistams taip pat buvo pristatytas informacinis-edukacinis kompiuterinis terminalas, kuriuo virtualiai galima pakeliauti Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliais. Terminalas – smagi mokymosi priemonė ir tiems, kas dar susipažįsta, ir tiems, kas nori įtvirtinti žinias apie mūsų literatūros klasiką.

Per ekskursiją buvo išdalytos literatūrologų mintys apie romaną „Miškais ateina ruduo“, paprašyta šias mintis garsiai perskaityti. Tikime, kad tai padės gimnazistams suprasti, įsigilinti ir atrasti paslėptus klodus minėtame rašytojo romane. Po ekskursijos gimnazistams buvo užduoti keli klausimai, susiję su rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimu ir kūryba. Teisingai atsakę buvo apdovanoti dovanėlėmis su bibliotekos atributika.

Norite ir Jūs apsilankyti rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje? Dėl laiko kviečiame susitarti telefonu (8 451) 34 319, el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. , ateiti į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrių (Vytauto Didžiojo a. 7).

Norime informuoti, kad mokykloms yra sudaryta galimybė rezervuoti/užsisakyti Kultūros paso edukacinę programą „Išėjęs sugrįžti: rašytojas Marius Katiliškis", plačiau internete: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/2582

Maloniai Jūsų laukiame!

 

Informacinį pranešimą parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė, nuotraukos vyr. bibliografės Almos Balčiūnienės

Nuotraukos