Naujienos

Lankėsi Elizabetos Avižonytės dukterėčia

IMG 20190827 160014Vakar mūsų bibliotekoje lankėsi viešnia iš Vilniaus – gydytoja Ilona Bičkuvienė, rašytojo Albino Vaitkaus (slapyvardis Marius Katiliškis) pirmosios žmonos Elizabetos Avižonytės, dukterėčia.

Viešnia padovanojo du savo tetos rankraščius ir aštuonias nuotraukas. Labai džiaugiamės gavusios neįkainojamos vertės eksponatą – Albino Vaitkaus ir Elizabetos Avižonytės Sutuoktuvių metrikų išrašą iš 1942 m. kovo 5 dienos, sudarytą „Saločių metrikinėje apylinkėje“.

Šiuos dokumentus galėsite rasti bibliotekos Rankraštyne. O padidintą minėtojo dokumento kopiją pamatysite Mariaus Katiliškio atminimo kambaryje per ekskursijas.

Gydytojai Ilonai Bičkuvienei už vertingus dokumentus ir skirtą savo laiką bei dėmesį bibliotekai vyresnioji bibliotekininkė, Mariaus Katiliškio atminimo kambario ekskursijų ir edukacijų vadovė Toma Mikalajūnaitė įteikė naujausią „Šiaurietiškų atsivėrimų“ žurnalo numerį ir dailininkės Leonoros Stravinskienės rankų darbo angelą su bibliotekos atributika.

Norite patys pamatyti neįkainojamus dokumentus ir pasivaikščioti Mariaus Katiliškio gyvenimo ir kūrybos keliais rašytojo atminimo kambaryje? Ši informacija Jums. Dėl laiko kviečiame susitarti paskambinus tel. nr. (8 451) 34 319 (Vartotojų aptarnavimo centras Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyrius) ar atėjus į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką (Vytauto Didžiojo a. 7). Ekskursijos nemokamos!

Tekstas ir nuotraukos vyr. bibliografės Almos Balčiūnienės