Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Konferencija „Lietuvių prozos kelias: nuo Biliūno iki Granausko“

Naujienos

2018 metais kraštiečių išleistų knygų apžvalga

„Jeigu ne tas kraupus ir liūdnas finalas, žmogus, ypač tas, kuris mėgsta daug ką atidėti rytdienai, niekada nesuspėtų sukurti ko nors svarbesnio ar reikšmingesnio. O jeigu taip praktiškai, pilietiškai pasamprotavus apie to gyvenimo prasmę? Negi maža būtų ir to, kad ją, tą prasmę, surastum ir dorai bei sąžiningai tarnaudamas Tėvynei.“ Jonas Mikelinskas

MikelinskasPirmajame 2019 metų Pasvalio krašto istorijos ir kultūros žurnale „Šiaurietiški atsivėrimai“ numeryje (2019, Nr. 1 (46) tradiciškai rasite „2018 metais kraštiečių išleistų knygų apžvalgą“, pradedamą šios citatos autoriaus kraštiečio Jono Mikelinsko bibliografija, kurią sudarė jo sesuo – iš Žadeikėlių kaimo kilusi bibliografė Paulė Mikelinskaitė.

Leidinyje suregistruota per 64 metus publikuota rašytojo grožinė kūryba, literatūros kritika, eseistika, publicistika, grožiniai kūriniai užsienio kalbomis. Pateikiama literatūra apie J. Mikelinską, recenzijos, atsiliepimai apie jo knygas, atskirus kūrinius, kūrėją pažinojusiųjų straipsniais charakterizuojama asmenybė, kūrybos bruožai.

 Kviečiame užsukti į biblioteką ir teirautis naujausiojo „Šiaurietiškų atsivėrimų“ numerio, kuriame perskaitysite visą apžvalgą. Maloniai laukiame!