Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Signataro Jono Vileišio atminimo paroda

Naujienos

„All Digital Week" bibliotekoje

All digital week„All Digital Week" (liet. „Skaitmeninė savaitė") – tai visoje Europoje vykstanti akcija, skatinanti naudotis technologijomis bei internetu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Kasmet jos renginiuose dalyvauja iki 100 tūkst. Europos Sąjungos gyventojų. Šiemet ji vyksta kovo 25–31 dienomis. „All Digital Week" tematika labai plati – nuo medijų raštingumo, kritinio mąstymo ugdymo, skaitmeninio raštingumo, saugaus elgesio internete iki skatinimo tobulinti įgūdžius, reikalingus naujoms skaitmeninėms darbo vietoms. Šiemetinės „Skaitmeninės savaitės" tema Lietuvoje – skaitmeninės technologijos ugdymui.

„All Digital Week" Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje

Kovo 27 d. – Atvirų durų diena

Renginyje:

• pristatysime projektus „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje" bei „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė";

• supažindinsime su bibliotekos turimomis techninėmis galimybėmis (specializuotais inžinieriniu ir kūrybiniu paketais), kurios galėtų praturtinti ir paįvairinti skaitmeninio raštingumo ugdymo veiklas;

• pademonstruosime kompiuterinę techninę įrangą, kurią sudaro šiuolaikiniai įrenginiai: 3D spausdintuvas, konstruktorius elektronikos ir mechanikos pradmenims įgyti, virtualiosios realybės akiniai, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninimo skeneris, rašalinis nuotraukų spausdintuvas, kompiuteris su 360 laipsnių kamera ir kt.

• viktorinoje „Skaitmeninis pasaulis" pasitikrinsime savo žinias apie internetą, medijų raštingumą ir kibernetinį saugumą.

Kovo 27–28 d. 15 val. Skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems.

Renginyje pateiksime įdomių, stulbinančių ir naudingų faktų bei informacijos apie naująsias technologijas ir šiuolaikinį internetą, mokysimės atsisiųsti mobiliąją programėlę ir pasitikrinsime savo žinias temomis apie informacines technologijas.

Kviečiame dalyvauti visus susidomėjusius.

Daugiau informacijos apie „Skaitmeninės savaitės" renginius klauskite mūsų bibliotekoje arba ieškokite interneto svetainėse www.prisijungusi.lt bei www.epilietis.eu

Lietuvoje „Skaitmeninę savaitę" nuo 2010 m. koordinavo asociacija „Langas į ateitį". Šiemet ją pristato projektas „Prisijungusi Lietuva": efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė".

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.