Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį minėkime drauge

Naujienos

Pasaulio pasvaliečių suvažiavimas Pasvalyje

DSC051092018 m. birželio 29 d. įvyko pirmasis Pasaulio pasvaliečių suvažiavimas Pasvalyje, kurį suorganizavo Pasvalio kraštiečių bendrija ir Pasvalio rajono savivaldybė.

Suvažiavimas prasidėjo Šv. Mišiomis už Pasvalio krašto žmones visame pasaulyje Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Vėliau renginys persikėlė į Pasvalio krašto muziejų – vyko diskusija apie Pasvalio kraštą ir jo ateities perspektyvas. Po diskusijų ir deklaracijos priėmimo kraštiečiai susipažino su Pasvalio krašto muziejaus parodomis ir apsilankė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje.

Apžiūrėję bibliotekoje veikiančias parodas pasvaliečiai sugužėjo į rašytojo Mariaus Katiliškio atminimo kambarį. Norinčių susipažinti su žymaus rašytojo Mariaus Katiliškio gyvenimu ir kūryba, išbandyti informacinį-edukacinį terminalą netrūko. Gausus būrys kraštiečių pasidalijo į keletą grupių. Pasaulio pasvaliečiai įsitraukė į pasakojimą apie rašytoją, mielai dalijosi savo žiniomis ir patirtimis. Kraštietė iš Lemonto (JAV) Živilė Ramašauskienė papasakojo apie nelengvą rašytojo žmonos Zinos Katiliškienės (poetės Liūnės Sutemos) gyvenimo kelią. Prisiminė laikus, kai kartu su rašytojo dukra Agne Katiliškyte-Berner dirbo Lemonte įsikūrusioje Maironio lituanistinėje mokykloje.

Tarp garsių pasvaliečių mus savo apsilankymu pagerbė ir Ohajo (JAV) universiteto profesorius, filosofas Algis Mickūnas, istorikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras Jonas Aničas, rašytojo Jono Mikelinsko sesuo Paulė Mikelinskaitė ir kiti garbūs svečiai.

Ekskursijos pabaigoje Pasaulio pasvaliečiai sustojo prie rašytojo M. Katiliškio rašomojo stalo bendrai nuotraukai. Už stalo pasodino rašytojo Jono Mikelinsko seserį Paulę Mikelinskaitę, kitoje nuotraukoje – profesorių Algį Mickūną.

Pasaulio pasvaliečių suvažiavimo uždarymas vyko Pasvalio rajono Raubonių vilnų karšykloje, jiems koncertavo Pasvalio kultūros centro Raubonių skyriaus folkloro ansamblis „Tatula“.

Tikimės, kad Pasaulio pasvaliečiai ir kitais metais aplankys Pasvalį, pabus kartu su mumis, pasidalins savo gerąja patirtimi ir įžvalgomis.

 

Vartotojų aptarnavimo centro Informacijos, mokymo ir dokumentavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė