Naujienos

Vakaras poetei Liūnei Sutemai atminti

sutema-su-katiliskiuPoezijos ir muzikos vakaras poetei Liūnei Sutemai atminti lapkričio 12 d. (ketvirtadienį) 16 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekoje! Žodžio ir muzikos improvizacijas „Jau laikas sugrįžti“ atliks skaitovas Paulius Šironas ir pianistė Simona Zbarauskaitė.

(Nuotraukoje: Liūnė Sutema su Mariumi Katiliškiu)

Vakaras skiriamas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei, poetei Liūnei Sutemai, (tikr. Zinaida Nagytė-Katiliškienė, 1927–2013). Eilėraščių iš visos poetės kūrybos skaitys Lietuvos radijo žurnalistas, poezijos skaitovas, š.m. „Poezijos pavasario“ Laimono Noreikos premijos laureatas Paulius Šironas. Pianistė Simona Zbarauskaitė skambins F. Šopeno, A. Parto, F. Glasso, T.Z. Kasserno kūrinių.

Renginyje taip pat žiūrėsime ištrauką iš dokumentinio filmo „Marius Katiliškis – iš prisiminimų…“ (rež. Arvydas Reneckis, 1997), kur Liūnė Sutema pasakoja apie savo vyrą, garsų prozininką Marių Katiliškį. Filme esama unikalių fotomenininko A. Kezio filmuotų kadrų, įamžinusių garsių kūrėjų aplinką 1971 m.
„Literatūros ir kino dienos“ – tai tęstinis Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vykdomas projektas, kuriuo siekiama populiarinti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą, gilinti pažintį su Lietuvos kultūrai nusipelniusiomis asmenybėmis. Šįkart projekto renginys persikelia į Panevėžio regiono Pasvalio viešąją biblioteką.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Panevėžio rajono savivaldybė.