Naujienos

Nacionalinį diktantą rašykite Pasvalio bibliotekoje!

mazasKasmet Lietuvoje ir užsienyje organizuojamas Nacionalinis diktantas sulaukia vis didesnio populiarumo. Šiemet vasario 21 d. šeštadienį, 11 val. visuomenė kviečiama ateiti ir į bibliotekas rašyti Nacionalinį diktantą.

Pasvalio bibliotekoje Nacionalinį diktantą rašantys bus laukiami 2 aukšte įsikūrusioje modernioje Mokymų klasėje, kur įrengta dešimt kompiuterizuotų darbo vietų, kokybiška garso ir vaizdo transliacijos aparatūra. Mokymų klasė įrengta iš struktūrinių ES lėšų, įgyvendinus Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną 2007–2013 m. programos projektą „Tarpvalstybinio verslui palankių bibliotekų tinklo kūrimas“.

Nacionalinį diktantą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka rengia drauge su Nacionalinio diktanto organizatoriumi VšĮ Pilietinės minties institutu ir internetine mokymo ir mokymosi sistema „Egzaminatorius.lt". Siekiama ugdyti pilietiškumą ir pagerinti vietos bendruomenės lietuvių kalbos žinias. Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas pabrėžia, kad geras lietuvių kalbos mokėjimas yra ne tik kiekvieno Lietuvos gyventojo asmeninės kultūros dalis, bet ir jo indėlis į tautinės ir pilietinės sąmonės formavimąsi ir tvarumą.

 „Konkurso organizatoriai sveikina beveik 100 Lietuvos bibliotekų iniciatyvą diktanto dieną atverti savo duris visiems, kuriems lietuvių kalba svarbiausia ir brangiausia. Bibliotekos labai dažnai yra pagrindinis regionų kultūros centras, vieta, kur žmonės renkasi ne tik pasirinkti knygų, bet ir pabendrauti, pasisemti idėjų, mokytis", – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė, VšĮ Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinio diktanto rašymą integravus į bibliotekas, pasirengti jam, pasitikrinti lietuvių kalbos rašybos ir skyrybos žinias bus galima ir bibliotekose. „Egzaminatorius.lt" sistemos paskirtis – sudaryti sąlygas visiems abiturientams efektyviai ir kokybiškai rengtis brandos egzaminams, tarp jų ir lietuvių kalbos ir literatūros, teikti pagalbą mokytojams diferencijuojant ir individualizuojant mokymą. „Bendradarbiavimo metu ieškome būdų, kaip išplėsti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir kitų Lietuvos viešųjų bibliotekų teikiamų elektroninių edukacinių paslaugų spektrą. Juk biblioteka – tai žinių, mokslo šventovė. Tai yra puikiai deranti partnerystė, kai Nacionaliniam diktantui pasirengti ir jį rašyti bendruomenės nariai galės ne tik savivaldybėse, bet ir savo krašto bibliotekose", – įsitikinęs Martynas Navickas, UAB „E. mokykla" rinkodaros ir pardavimų vadovas.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas, rengiamas nuo 2005 metų. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. 2014 metais Nacionaliniame diktante dalyvavo daugiau nei 7000 žmonių. Diktantą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.