Pereiti prie turinio Į pradžią / Naujienos / Bibliotekos vasaros populiariausieji

Naujienos

Bibliotekos vasaros populiariausieji

shutterstock 98984897Vasara, atostogos, poilsis - puikus metas užsukti į biblioteką ir pasiimti į namus knygą. Gal tarp muzikos ir filmų įrašų mediatekos lentynose (II a.) rasite gerą filmą ar dainą? O gal nuspręsite valandėlę atsipūsti atsinaujinusioje jaukioje bibliotekos interneto skaitykloje ir nemokamai panaršyti po tinklalapius (II a.)? Kas šią vasarą populiariausia tarp Pasvalio bibliotekos lankytojų?

Suaugę skaitytojai įnikę į detektyvines istorijas, parašytas JAV rašytojos Tess Gerritsen ir anglų raštytojo Simon Becket, o taip pat į istorinius lietuvių rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės romanus „Silva Rerum“ 1,2,3 dalis. Vis dar nemažėja eilutė norinčių perskaityti skandalingąjį erotinį romaną „50 atspalvių“ (aut. E.L. James), populiarumo nepraranda gyvojo lietuvių literatūros klasiko Romualdo Granausko gyvenimiškos išminties kupini romanai  „Trys vienatvės“, „Kai reikės nebebūti“, „Išvarytieji“.

Vaikai labai mėgsta skaityti apie padaužos berniuko nuotykius iš Jeff Kinney knygų serijos „Nevykėlio deinoraščiai“. Vyresnio amžiaus paaugliai ieško JAV rašytojos Suzanne Collins trilogijos  „Bado žaidynės“ knygų. Pagal jas prieš du metus buvo pastatytas to paties pavadinimo Holivudo filmas. Nei knygų, nei filmo populiarumas per tą laiką Lietuvoje nesumenko. Dar viena trilogija - amerikiečių rašytojos Lauren Olivier „Delirium. Meilės karštinė“ yra skirta paauglėms merginoms ir bibliotekos lentynose niekada neužsiguli.

Bibliotekos mediateka vasarai siūlo pasiklausyti smagių lietuviškų dainų, bardų dainuojamosios poezijos. Netrūksta ir įdomių meninių bei dokumentinių filmų: lietuviškai įgarsintas prancūzų „Coco prieš Chanel“ su kino žvaigžde Audrey Tautou, „Naisių vasaros“ serialas, Arūno Matelio dokumentinė juosta „Prieš parskrendant į Žemę“ pelniusi daugybę tarptautinių apdovanojimų ir daug kitų jau klasika tapusių ir per pastaruosius metus sukurtų Lietuvos kino  filmų.

Prieš keliaujant į svečias šalis užsukite į bibliotekos Informacijos ir mokymo skyrių (II a.) - ten rasite daug naujų gausiai iliustruotų kelionės gidų, GEO žurnalų. Naujausios kelionės knygos bibliotekoje - Sauliaus Paukščio „Į Bankoką per 40 dienų“, Aurelijaus Zyko „Japonijos skoniai ir spalvos“, o mokslo žinių pasiilgusiems - pouliari šviečiamoji knyga „Pasivaikščiojimai su Einšteinu“. Apsilankykite!