Naujienos

Paskaitos Jūsų bibliotekoje!

Mokytis niekada nevėlu! Švietimo ir mokslo ministerija drauge su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka bei Jaunųjų profesionalų programa „Kurk Lietuvai“ pristato tiesiogiai transliuojamų paskaitų ciklą Jūsų bibliotekoje.

Išsirinkite įdomias paskaitas, ateikite jų išklausyti į savo biblioteką ir plėskite savo akiratį! Transliacijos metu turėsite galimybę užduoti Jums aktualius klausimus, į kuriuos bus atsakoma tiesiogiai.

Paskaitą taip pat bus galima stebėti tiesiogiai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale: www.youtube.com/user/nbiblioteka.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, Informacijos ir mokymo skyriuje (interneto skaitykla), vyks šios transliacijos vyks:

Balandžio 16 d. 14 val.

„Kaip auginti laukines, prieskonines ir retąsias daržoves“

Dr. Rasa Karklelienė ir Nijolė Maročkienė (Sodininkystės ir daržininkystės institutas)

Artėjant pavasarinei šilumai, visi, besidomintys daržininkyste – tiek pradedantieji, tiek ir patirties jau turintieji, turės galimybę sužinoti apie laukinių bei prieskoninių daržovių sėją, auginimo ypatumus bei mitybinę reikšmę.

Balandžio 30 d. 14 val.

„XIX amžiaus mados ir vaizduojamosios dailės paralelės Europoje“

Dr. Eugenijus Skerstonas (Mados akademija)

XIX amžiaus mada yra dvejopa. Pirmiausia, tai vadinamoji ampyro epocha – Napoleono Bonaparto pirmosios žmonos Žozefinos de Bogarnje, pirmosios Prancūzijos imperatorės laikų mada. Antrosios XIX a. pusės romantiškąją mados kryptį Eugenijus Skerstonas analizuoja remdamasis Alfredo de Dreux tapybos darbų pavyzdžiais. Šį laikmetį mokslų daktaras vadina anglomanijos epocha Prancūzijoje ir aptaria britų aprangos kultūros poveikį prancūzų ir visos Europos madai bei gyvensenos kultūrai.

Gegužės 9 d. 14 val.

„Pirmosios pagalbos teikimas“

Oskaras Medzevičius (Svarbus žingsnis)

Atsitikus nelaimei ir ypač staigios mirties atveju, arčiausiai esantis žmogus gali suteikti pirmąją pagalbą ir išgelbėti gyvybę. Paskaitoje išmoksime pradinio gaivinimo algoritmo, sužinosime, kaip elgtis užspringimo atveju ir kaip padėti draugui nelaimėje.

Gegužės 28 d. 14 val.

„Ką kiekvienas turėtų žinoti apie klimato kaitą?“

Inga Ringailaitė (Darnaus vystymo iniciatyvos) ir Gintarė Jonušauskaitė (Baltijos aplinkos forumas)“

Visai neseniai pasaulio mokslininkai (Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija) išleido naujausias ataskaitas, apibendrinančias šiuolaikinio mokslo žinias apie klimato kaitą: jos prieţastis, numatomą poveikį žmonėms ir siūlomus veiksmus, norint suvaldyti klimato pokyčius. Paskaitoje apžvelgsime svarbiausias mokslininkų išvadas – ir ne tik.