Naujausios knygos

Baubas ir kitos ir geriausios istorijos. Nikolai Gogol

2021 04 26

Nikolaj Gogol kūriniai jau greitai skaičiuos antrą šimtmetį, tačiau jie vis dar prajuokina ir sužavi įvairaus amžiaus skaitytojus. Knygoje „Baubas ir kiti pasakojimai“ surinkti įsimintiniausi tekstai: pats „Baubas“, „Vakarai vienasėdyje prie Dikankos“, „Mirgorodas“, „Apsiaustas“, „Nosis“ ir „Pamišėlio užrašai“.
Autoriaus kūryba persmelkta satyros, fantastikos, siaubo elementų, mistikos. Nikolaj Gogol apsakymuose galima aptikti slavų mitologijos, kaimo gyvenimo papročių, paremtų tikėjimu antgamtiškais dalykais bei žmogaus ir gamtos ryšiais. Nepaprastai spalvingi veikėjai ir visiškai nenuspėjami, dažnai komiški siužetai sužavėjo ištisas skaitytojų kartas. Rašytojas padarė įtaką vėlesniems autoriams, jo darbai buvo ekranizuoti, taip pat rodomi geriausių teatrų scenose.
„Baubas“ – vienas žymiausių apsakymų. Jis paremtas senoviniu mitu apie pelkių monstrą Baubą, kuris pažvelgęs žmogui į akis įsismelkia į jo sielą ir užvaldo blogiu. Apsakymas nukelia į devyniolikto amžiaus pradžią. Mažame miestelyje miršta mergina, o jaunas seminaristas pasiryžta tris naktis budėti prie jos karsto ir melstis. Kadangi mirusioji buvo ragana, šis išbandymas seminarijos studentui lengvas nebus, be to, paskutinę naktį teks susidurti ir su pačiu Baubu.
Rinktinės „Baubas ir kiti pasakojimai“ kviečia skaitytojus susipažinti su įvairiapuse autoriaus kūryba ir jo stiliui būdingu fantazijos bei realybės derinimu, etnografiniais elementais, satyra, absurdu, metaforų ir simbolių gausia kalba. Knygoje sutiksite visus žymiausius veikėjus: kalvį Vokulą, raganių, seminarijos studentą ir valdininkėlį, kurio nosis pradėjo gyventi savo gyvenimą.
Dėl savo ironijos Nikolaj Gogol lyginamas su Jaroslav Hašek, dėl siaubo atmosferos – su E. A. Poe, dėl turtingų pasakojimų ir unikalių veikėjų – su Charles Dickens. Nepaisant lyginimų šis autorius turi unikalų ir su niekuo nesupainiojamą braižą.
Nikolaj Gogol (1809-1852) – ukrainiečių kilmės rusų autorius. Baigęs mokslus gimtojoje šalyje jis apsigyveno Sankt Peterburge, kur dirbo mokytoju bei pradėjo rašyti. Debiutavo su poezijos žanro kūriniu, tačiau sėkmės nesulaukė. Vėliau išleido apysakų rinkinį „Vakarai vienasėdyje prie Dikankos“ ir pagaliau įsiliejo į literatūros elito pasaulį.

Užsakyti knygą