Naujiena

Vytauto Mačernio 100-mečio paminėjimas

2021 10 26

Lapkričio 3 d. (trečiadienį) 14 val. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Edukacijos erdvėje (4 a.) skambės literatūrinė kompozicija „Aš pažinau karalių tavyje“ . Tai atviras monologas, sudarytas iš Vytauto Mačernio eilėraščių, vizijų, sonetų, poetinių citatų, laiškų. Jais, išsiskleidžiančiais kaip prisiminimai, dalinsis aktorius Andrius Bialobžeskis.

2021 metai paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais. Vytautas Mačernis gimė prieš 100 metų, 1921 m. birželio 5 d. Šarnelės kaime – pelkynų apsuptame šiauriniame Lietuvos pakraštyje, netoli Žemaičių Kalvarijos. 1944 m. spalio 7 d. žuvo, pakirstas atsitiktinės skeveldros. Poetas A. Nyka – Niliūnas rašė: „Vytautas Mačernis gyveno kaip meteoras: staiga pasirodė, sušvito ir lygiai taip pat staiga dingo neįžvelgiamybėje“.

Kūrėjas spėjo palikti daug gilių ir jautrių eilėraščių, kuriuos per šimtmetį patikrino laikas. Poeto kūryba ir šiandien tebesikreipia į klausiančius ir ieškančius, kviečia apmąstyti ir suprasti egzistencijos stebuklą, patirti kaip viziją, „aukštųjų akimirkų“ neramų ilgesį.

Kviečiame pasinerti į Poeto pasaulį vėl Andriaus Bialobžeskio monospektaklyje „Aš pažinau karalių Tavyje“. Renginys NEMOKAMAS. Maloniai lauksime su galimybių pasu. Būtina išankstinė registracija tel. 8 451  34 319.