Naujiena

Vilniaus mero premija apdovanotas kraštietis poetas Vladas Braziūnas

2021 05 29

Džiaugiamės ir didžiuojamės kraštiečiu poetu, eseistu, vertėju, fotografu Vladu Braziūnu.
Pasvalyje gimęs poetas Vladas Braziūnas 2020 metais išleido eilėraščių rinkinį „Vilniaus heteroglosija“. Šiemet šis rinkinys Jam atnešė VILNIAUS MERO PREMIJĄ!
*
Vilniaus miesto savivaldybė dėkoja sostinės kūrėjams už puoselėjamą Vilniaus kultūrą, išskirtines iniciatyvas, miesto garsinimą ir apdovanoja talentus piniginėmis premijomis.
*
„Pastarieji metai kūrėjams neabejotinai buvo išgyvenimų, sustojusių senų ir naujų projektų bei atskirties laikotarpis. Džiaugiamės, kad mūza kūrėjų neapleido ir Vilnių savo kūryboje ryškiausiai atspindėjusius menininkus šiandien galime apdovanoti specialia premija“, – sako istorijas apie žmones ir mylimą Vilnių pasakojančius menininkus apdovanojantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius.
*
Vlado Braziūno naujasis eilėraščių rinkinys „Vilniaus heteroglosija“ atspindi gausybę sostinės akcentų ir prakalbina Vilnių atverdamas miesto įvairovę daugybe aspektų ir balsų.
Premijos skiriamos už literatūros, dailės, architektūros, muzikos, teatro, kino, šokio, fotografijos ir kitus kūrinius, kuriuose atspindimas Vilnius, vilniečiai, jų pasaulėžiūra ir miestui svarbūs įvykiai, reiškiniai ar asmenybės. Per penkiolika šių premijų teikimų metų jas gavo jau 28 kūrėjai. Tarp jų – Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė, Eglė Ridikaitė, Leonardas Gutauskas, Vytautas Tomaševičius, Darius Pocevičius ir kiti.
*
*
Parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės internetinės svetainės https://vilnius.lt informaciją. Nuotrauka ir iliustracija iš internetinių svetainių: https://www.vle.lt, https://www.rsleidykla.lt. Pranešimą paruošė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė