Naujiena

„Skaitmeninės savaitės“ („ALL DIGITAL WEEK“) veiklos bibliotekoje

2023 04 19

PASVALIO MARIAUS KATILIŠKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA KVIEČIA DALYVAUTI AKCIJOS „SKAITMENINĖS SAVAITĖS“ („ALL DIGITAL WEEK“) VEIKLOSE

2-oji savaitė: Skaitmeninis raštingumas ir kultūra

2023 m. balandžio 2430 d.

Šią savaitę kviečiame toliau tobulinti žinias apie e. paslaugų įvairovę ir patogumą, bei bendradarbiaujame su Lietuvos bibliotekose vykstančia Nacionaline bibliotekų savaite „Kartu įveikiant krizes“.

Balandžio 24 d. 11:00–12:00 Edukacija Po žvaigždėtą dangų. Mokymų ir Edukacijų erdvėje (IV a..).

Balandžio 24 d. 14:00–16:00 Debesų kiemas: popamokinis vaikų laisvalaikis. Interaktyvios grindys, Kvapų  ir Ramybės kambarys, Žaisloteka. Mokymų ir Edukacijų erdvėje (IV a..).

Balandžio 25 d. 12:20–13:20 Edukacija „Po žvaigždėtą dangų“. Mokymų ir Edukacijų erdvėje (IV a..).

Balandžio 25 d. 15–18 val. Individualios konsultacijos-mokymai (temos pagal pageidavimus, registracija tel. 8 659 05 213). Interneto skaitykloje (II a.).

Balandžio 26 d. 10–12 val. Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems: skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Mokymų klasėje (II a.).

Balandžio 26 d. 12 val. Projekto „Kūrybinės garso ir vaizdo dirbtuvės kritiniam mąstymui ir medijų raštingumui skatinti“ (CrAL) praktinė sesija (2023 m.).
Renginys vyks anglų kalba bei bus transliuojamas internetu. Informacija ir registracija čia

Balandžio 27 d. 11 val. Transliacija internetu „Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės“. Transliacijos nuoroda

Balandžio 27 d. 12:00–13:00 Susitikimas su tinklaraštininke, apželdinimo žinove Lina Liubertaite. Mokymų ir Edukacijų erdvėje (IV a..).

Visą akcijos laikotarpį kviečiame į edukacijas bibliotekoje:

  • Pažink Pasvalio kraštą ir kraštiečius interaktyviai. Apsilankysite Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Krašto galerijos edukacinėje programoje „Pažink Pasvalio kraštą ir kraštiečius interaktyviai“. Pasvalio krašto lankytinų objektų žemėlapyje nuskaitę QR kodą savo išmaniuoju įrenginiu, rasite net 99 krašto kultūros paveldo objektus. Edukacinė programa ir jos veiklos lengvai pritaikomos pagal dalyvių amžių, todėl tinka mokiniams nuo VI iki XII klasės, jaunimui ir suaugusiems, šeimoms, ugdymo specialistams ir kt. Taip pat tinka lankytojams su specialiais poreikiais.
    Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06 325.
  •  Edukacija „Po žvaigždėtą dangų“, skirtą vaikų grupėms: nuo 7 iki 11 metų ir nuo 12 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacinėse pamokose pasitelkę interaktyvias priemones supažindiname su astronomija, astronominiais reiškiniais, dangaus kūnais, žvaigždynais. Interaktyviame ekrane tyrinėsime dangaus kūnus pasitelkdami trimatės grafikos modelius; virtualiai keliausime po visatos platybes; demonstruosime vieną populiariausių astronomijos sistemų „Stellarium“, kuri leidžia išmaniajame įrenginyje tyrinėti dangaus skliautą; demonstruosime 150 kartų artinančio teleskopo galimybes, jei giedra diena, stebėsime Saulę, tolimus aplinkos objektus; varžysimės žaisdami interaktyvioje viktorinoje. Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06 061.
  • Edukacija „Šviesos GRAFFITI“, skirtą vaikų grupėms: nuo 10 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacijos metu mokiniai susipažins ir išmėgins su viena iš kūrybiškiausių tapymo šviesa technikų – „Šviesos GRAFFITI“. Sužinos daugiau apie fotografiją, meninių idėjų kūrimą  ir su klasės draugais patys galės nupiešti tamsoje su LED švieselėmis savo idėjas. Edukacijoje naudojama programuojama LED lazda ir kiti šviesos šaltiniai.
    Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06 061.
  • Atradimai  – tau po kojomis! Edukaciniai užsiėmimai su interaktyviomis grindimis                                                                        Siūlome jums edukacinius užsiėmimus su interaktyviomis grindimis – įrenginiu, turinčiu virš penkiasdešimties įvairiausių žaidimų, kurie miklina kojeles, žadina vaizduotę ir lavina protą. Žaisime, dūksime, seksime pasakas, muzikuosime, suksime galveles, pažinsime gamtos stebuklus. Būsime sekliais, sportininkais, matematikais, astronomais, muzikantais... Skirti ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, šeimoms, taip pat suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams). Tinka vaikams ir jaunimui su specialiais poreikiais.                                                                                                   Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06 305.
Informacija apie akcijos veiklas bus pildoma. Sekite mūsų informaciją Bibliotekos facebook paskyroje.