Naujiena

Pokyčiai LIBIS sistemoje

2021 10 14

Šiemet buvo atnaujinta ir modernizuota integrali bibliotekų informacinė sistema (sutrumpintai LIBIS). Pagal vykdomą nacionalinį projektą, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos ir kitų bibliotekų duomenys sukelti į vieną informacinį tinklą.

Didžiausia naujovė ta, kad atnaujinus LIBIS programą, nebeliks senųjų popierinių skaitytojų pažymėjimų. Jais naudojosi kaimo bibliotekų skaitytojai ir vaikai. Keičiant senuosius pažymėjimus į naujus, būtina suvesti asmens duomenis, iš kurių svarbiausias yra asmens kodas. Tačiau bibliotekos praktikoje jau pasitaikė ne vienas atvejis, kuomet bibliotekos lankytojai atsisako pateikti asmens kodą, jo neduoda ir vaikams.

Naujoje LIBIS sistemoje asmens kodas ir yra identifikatorius, patvirtinantis skaitytojo tapatumą. Asmens kodas reikalingas tik vieną kartą, išduodant naują skaitytojo pažymėjimą. Taigi, jei asmuo atsisakys pasakyti savo asmens kodą, jis negalės užsisakyti leidinių ne tik Pasvalio, bet ir kitose viešosiose bibliotekose.

Senieji, popieriniai skaitytojo pažymėjimai į naujuosius keičiami nemokamai. Tuo tarpu naujiems bibliotekos lankytojams LIBIS pažymėjimai išduodami už simbolinę kainą: suaugusiesiems – 90 centų, studentams – 60 centų, vaikams, pensijinio amžiaus asmenims – 30 centų. Vaikų namų auklėtiniams, neįgaliesiems (per 75 proc. nedarbingumo lygis) LIBIS skaitytojo pažymėjimai išduodami nemokamai. Jie galioja neribotą laiką. Vaikams iki 16 metų reikia dar ir tėvų sutikimo.

Primename, kad pagal dabar galiojančią tvarką, be galimybių paso bibliotekoje galima lankytis ne ilgiau 15 min. Tiek laiko užtenka norint užsisakyti, pasiimti naują ar grąžinti jau perskaitytą leidinį, pasinaudoti teikiamomis dokumentų, raštų kopijavimo paslaugomis.

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje leidinius galima užsisakyti ir kitais būdais: el. paštu , telefonu 8 451 34334, 8 603 18743, senyvo amžiaus ir negalią turintiems lankytojams ir dėl kitų priežasčių negalintiems atvykti į bibliotekas, knygos pristatomos į namus.