Naujiena

Pirmojo atkurtos Lietuvos Pasvalio tarybos pirmininko Juozo Bagdono prisiminimai apie Pasvalio krašto žmones, kurie važiavo ginti Parlamento

2021 01 13

Šiemet lemtingus Sausio 13-osios įvykius minime jau trisdešimtą kartą.
Pristatome Jums Pasvalio krašto kultūros paveldo e. bibliotekoje „Pasvalia“ (http://www.pasvalia.lt/) talpinamą nuotrauką, kuri daryta prieš trisdešimt metų.
Joje užfiksuotos Parlamento gynėjos – pasvalietės Elena Mačėnaitė, Leonora Stravinskienė ir vaškietė Eugenija Krivickienė.
*
Šioje nuotraukoje matome tik tris gynėjas iš Pasvalio krašto, tačiau Parlamentą ryžosi ginti apie 500 mūsų pasiaukojančių kraštiečių.
*
Cituojame Jums joniškėliečio, pirmojo atkurtos Lietuvos Pasvalio tarybos pirmininko Juozo Bagdono prisiminimus apie kelionę link Parlamento:
„Įtempta buvo 1991-ųjų pradžia. Gavome informaciją, kad Sąjūdis organizuoja parlamento gynimą ir kviečia visus žmones vykti į Vilnių. Paskambinau į Pasvalio miesto tarybą, kur buvo registruojami norintys vykti, ir sužinojau, kad tokių yra 29. Paprašiau, kad autotransporto įmonė skirtų tris autobusus.
Tačiau sausio 12 d. 17 val., kai buvo numatytas išvykimas, žmonių susirinko labai daug ir buvo aišku, kad autobusų tikrai neužteks. Teko net kelis kartus kreiptis į Julių Jarašūną, autotransporto įmonės vadovą, ir prašyti transporto. Iš viso suvažiavo dvylika ATĮ autobusų bei dar kelios transporto priemonės iš Vaškų, Pušaloto, Mikoliškio ir Rinkūnų, kurios į sostinę išvežė apie 500 žmonių.“
*
Daugiau J. Bagdono prisiminimų rasite Pasvalio rajono laikraštyje „Darbas“ (2021, saus. 12, p. 5.)
*
*
Parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė