Naujiena

Pažintis su jaunaisiais menininkais: Žavinta Katkevičiūtė

2021 03 02

Pasvalio atviras jaunimo centras kviečia susipažinti su mūsų krašto kuriančiu jaunimu. Šįkart Jums pristatome pasvalietę Žavintą Katkevičiūtę ir jos virtualią piešinių parodą.

Žavinta taip apie save sako:

Esu Žavinta Katkevičiūtė, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos abiturientė (tačiau tai neturi nieko bendra su tuo, ką turiu papasakoti). Menu domiuosi nuo pat vaikystės. Nors, „domiuosi“ tikriausiai nėra tinkamas žodis. Nerenku informacijos apie dailės istoriją ir tikrai nesu viena iš tų žmonių, kurie stebi kokį nors meno kūrinį valandų valandas ir ieško jame svarbios minties, atskleidžiančios gyvenimo prasmę  ar kažką panašaus. Tiesiog labai mėgstu piešti ir tapyti. 

Kai buvau maža, piešimas buvo mano mėgstamiausias užsiėmimas. Niekas nepasikeitė ir dabar. Man tai puikus būdas „prastumti“ laiką (ypač bemiegėmis naktimis) ar tiesiog atsikratyti emocijų pertekliaus. Nesu pilnai įsitikinusi kodėl ši sritis man artima, bet manau, kad taip yra dėl mano mamos ir senelio (ha! Pasirodo genai daro savo). Jų sukurti paveikslai mane visada labai žavėjo ir skatino sukurti ką nors ir pačiai. Taip pat man tiesiog buvo įdomu – ar sugebėsiu. 

Taigi, siekdama tikslo išmokti nupiešti kažką daugiau nei žmogeliuką iš pagaliukų (stickman), per keletą metų pakankamai išlavinau ranką, kad baigusi kokį nors darbą kartais pagalvoju „O! Šitas atrodo visai neblogai“. Tačiau tobulėjimui vietos yra dar LABAI daug. 

Dažnas klausimas, kurio sulaukiu, kai kas nors pamato jog piešiu: „Ar lankai/-ei dailės mokyklą?“ Atsakymas labai trumpas – ne. Tiesą sakant, dėl to net gi šiek tiek džiaugiuosi, nes tai parodo, kad bet kas yra įmanoma jei tik labai nori, įdedi pastangų ir nepasiduoti, kai nepasiseka. Nereikia talento – užtenka nuolatinio darbo ir meilės tam ką darai.

Patiko Žavintos kūryba? Kviečiame palikti savo komentarą virtualioje Pasvalio atviro jaunimo centro erdvėje.