Naujiena

Padėka saugų internetą populiarinančioms bibliotekoms

2021 02 25

XXI amžiaus žmonės vis dažniau vadinami „ekranų karta“. Pasaulinė epidemija ir karantinas mus dar labiau įtraukia į socialinių medijų tinklus: mes dar daugiau laiko praleidžiame Facebook, Youtube, Zoom, TikTok ir panašiose erdvėse... Tuo netrunka pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėlai, viliodami į apgaulingus savo spąstus...
Už pagalbą mokant gyventojus atpažinti interneto sukčius, už mokymą kaip saugiai ir veiksmingai naudotis internetu bei socialinėmis medijomis padėkas gavo Pasvalio rajono bibliotekos Joniškėlyje, Pušalote, Pajiešmeniuose, Mikoliškyje, Raubonyse, Saločiuose, Jurgėnuose, Deglėnuose, Krikliniuose, Pasvalyje... Dešimčiai Pasvalio rajono bibliotekų padėkas skyrė Lietuvoje įgyvendinamo projekto Prisijungusi Lietuva atstovai.
Joniškėlio miesto bibliotekininkams padėka ir specialus prizas skirtas už ypač aktyvų dalyvavimą 2021 m. Nacionalinėje saugesnio interneto savaitėje. Joniškėlio bibliotekininkės internete viešino saugaus interneto pamokas ir pritraukė į jas daug vietos mokinių.
Pušaloto kaimo bibliotekai padėka skirta už vasario 8-12 d. organizuotus nuotolinius mokymus gyventojams „Pristatymų rengimas“. Ši biblioteka taip pat aktyviai viešino saugaus naudojimosi internetu taisykles, o bibliotekininkės Veros Mašalienės suburti vaikai teisingai išsprendė saugaus interneto taisyklių testą.
Pasvalio Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai padėka skirta už aktyvų dalyvavimą Saugesnio interneto savaitėje ir bibliotekos Vaikų erdvės suburtą internautų komandą. Ši komanda savaitę trukusiame keturių turų protmūšyje iš 391 Lietuvos komandų pateko į geriausių dešimtuką ir įrodė, kad pasvaliečiai gerai išmano apie interneto pavojus, žino, kaip nuo jų apsiginti.
Saločių kaimo biblioteka pelnė padėką už tai, kad subūrė mokinių komandą „Šaunieji salotiečiai“, kuri sėkmigai pasirodė Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje: surinko 61 tašką iš 69 galimų.
Mikoliškio kaimo biblioteka gavo padėką už tai, kad subūrė bibliotekos lankytojų vaikų komandą „Išmanučiai“, kuri sėkmingai sudalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje.
Kriklinių kaimo biblioteka gavo padėką už tai, kad subūrė bibliotekos lankytojų vaikų komandą „Vaikystės jėga“, kuri sėkmingai sudalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje.
Už aktyvumą padėkas taip pat gavo Pajiešmenių, Raubonių, Jurgėnų, Deglėnų kaimo bibliotekos.