Naujiena

Nauja bibliotekos paslauga – sensoriniai skaitymai vaikams

2021 11 26

Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka visiems“, siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.

Pristatome naują paslaugą – edukacines programas 4–12 metų vaikams „Sensoriniai skaitymai“, pritaikytas autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų turintiems edukacijų dalyviams. „Sensorinių skaitymų“ tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones, pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą.

„Sensorinių skaitymų“ edukacijų eigą sudaro trys dalys – istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai ir diskusija su tėvais, globėjais ar auklėtojais.

Užsiėmimo metu vaikams atsiveria knygų skaitymo malonumas, plečiamas vaikų pažinimo akiratis, turtinamas žodynas, lavinami sensoriniai pojūčiai ir gerinami bendravimo įgūdžiai.

Kviečiame registruotis ir dalyvauti „Sensorinių skaitymų“ edukaciniuose užsiėmimuose, kurie vyksta bibliotekoje. Edukacijos parengtos pasitelkiant Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos parengtą metodinį leidinį „Išlaisvinti herojai: sensoriniai skaitymai bibliotekose“.

 „Sensoriniai skaitymai“ lapkričio 25 d. 14.00 val. bus vedami pagal šią knygą: Nicol Kinnear „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Trukmė: apie 45 min. Tikslinė grupė: 4–12 m. vaikai, lankantys ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas ir šeimos. Užsiėmimai pritaikyti autizmo spektro sutrikimą, kalbos ir komunikacijos ar suvokimo sunkumų turintiems vaikams. Dalyvių skaičius: siekiant užtikrinti užsiėmimo kokybę, vieno užsiėmimo metu grupę sudaro ne daugiau kaip 5 vaikai. Užsiėmimo metu kartu dalyvauja tėvai ar pedagogai.

Informacija ir registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06305.

Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės
„Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei
priemonėmis“ įgyvendinimo.