Spalio pabaigoje Lietuvos bibliotekose antrąsyk praūžė Pasaulinė medijų ir informacinio raštingumo savaitė. Iš visų bibliotekų surinkus informaciją, apibendrinti projekto rezultatai. Apie juos – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Kultūros paveldo tyrinėjimo ir skaitmeninimo skyriaus vadovė, tarpbibliotekinės darbo grupės koordinatorė GRETA KĖVELAITIENĖ.
MIRKT savaitę bibliotekos organizuoja antrus metus. Į ką orientuotasi šiemet?
Šiais metais daugiausia dėmesio skyrėme gyviems susitikimams bibliotekose, tačiau nepamiršdami suteikti galimybę juos stebėti virtualiai. Kad ir kur būtum, biblioteka gali būti tavo ekrane.
Kuo galima būtų pasidžiaugti?
Galime pasidžiaugti suradę identitetą, lengvą bei šmaikštų šūkį „MIRKT ir aišku“. Tikimės, kad tai taps visiems pažįstama ir artima tema. Taip pat šiemet tikrai labai džiugino bibliotekų įsitraukimas. Šimtai renginių, iniciatyvų ir puikaus turinio – bibliotekininkų kūrybiškumas tiesiog stebina!
Kas buvo sudėtingiausia kuriant ir įgyvendinant renginių programą?
Iššūkių tikrai netrūko, bet kadangi bibliotekos juos mėgsta, džiaugiamės ir jų turėdami. Kiekviename projekte galėtų būti skirta daugiau dėmesio sklaidai, reklamai, viešinimui. Tad ir šįkart žiniasklaidos dėmesio norėjosi daugiau.
Ar teko išgirsti, kaip renginius įvertino visuomenė?
Atsiliepimų, kaip ir visada, sulaukėme labai įvairių. Bet smagu – daugiausia teigiamų. Labai tikimės, kad išsakytus lūkesčius galėsime ir kitąmet bandyti atliepti, kviesti susitikti ir didinti savo kompetencijas.
Kaip manote, ar MIRKT žmonėms vis dar burtažodis?
Manau, kad jis visada bus burtažodis, nes pasaulis sukasi per greitai, būdų apgauti vis daugėja, jie vis sudėtingėja. Turime būti šalia tų, kas labiausiai pažeidžiami, bet tobulėti su tais, kurie yra sričių profesionalai. Įtraukiančios formos, šmaikštumas ir abipusis pasitikėjimas gali mus burti draugėn. O kiti metai tikrai bus dar įdomesni!
*******
MIRKT savaitė‘2023 skaičiais
Organizatoriai suplanavo 74 kontaktinius renginius. Aktyvios bibliotekos juos keturgubino. Skaičiuojama, kad iš viso vyko apie 300 renginių. Daugiausia – mokymų (87) ir edukacijų (36).
Kontaktiniuose renginiuose dalyvavo apie 4200 žmonių.
Net 43 bibliotekose vyko orientacinis žygis – skirtingais maršrutais žingsniavo apie 1000 žmonių.
7 virtualių renginių transliacijas stebėjo apie 7500 gyventojų.
Virtualų pabėgimo kambarį išbandė 1963 dalyviai (138 įveikė).
Skaitymo iššūkį įveikė 47 skaitytojai.
Patys bibliotekininkai savaitę įvertino 8,92 balo iš 10.
******
Visa informacija apie bibliotekų vykdomas medijų ir informacinio raštingumo iniciatyvas, programas – „Biblioteka visiems“ ir bibliotekų interneto svetainėse, specialioje „Facebook“ paskyroje (Medijų ir informacinis raštingumas bibliotekose).
Kodas 190626161
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |