Naujiena

Kviečiame prisijungti prie laiškų/atvirlaiškių Baltarusijos politiniams kaliniams rašymo akcijos

2021 12 06

Gruodžio 10 d. minėdami žmogaus teisių paminėjimo dieną - kviečiame Lietuvos gyventojus dalyvauti ir laiškų/atvirlaiškių Baltarusijos politiniams kaliniams rašymo akcijoje #FreedomLetters.

Baltarusijos žmonės neturi tiek pilietinių laisvių kaip demokratinių valstybių piliečiai. Kaip žinia, suklastojęs 2020 m. prezidento rinkimus valdantis režimas drastiškai numalšino pilietinės visuomenės protestus, dar labiau suvaržė žmogaus teises ir laisves šalyje. Deja, neapsieita ir be žmonių aukų. Didelė dalis aktyvių žmogaus teisių gynėjų priversti pasitraukti iš šalies ir tęsti darbus egzilyje – Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje, kitur.

Praėjus metams, virš 880 politinių kalinių, parodžiusių pilietinę drąsą ir reikalavusių demokratinių rinkimų, tebėra įkalinti Baltarusijos režimo kalėjimuose ir kolonijose.

Lapkričio 20 dieną, tarptautinio Demokratijos ateities forumo, vykusio Vilniuje, metu, pradėjome laiškų Baltarusijos politiniams kaliniams rašymo kampaniją #FreedomLetters. Ministras G. Landsbergis prisijungti prie šios akcijos pakvietė Forumo dalyvius bei laisvo pasaulio žmones.

Ministro vaizdo klipą galima rasti čia: https://twitter.com/LithuaniaMFA/status/1461973087054966785

Tarptautinio forumo dalyviai parašė apie 60 laiškų. Siekiame, kad ši akcija būtų tęstinė ir kuo plačiau pasklistų tarptautiniu mastu.

Iniciatyvos tikslas – paskatinti Lietuvos piliečius parašyti asmenišką laišką vienam ar keliems politiniams kaliniams Baltarusijoje ir taip išreikšti paramą, padrąsinti, padėti neprarasti vilties. Laiškai, atkeliavę iš demokratinio pasaulio, suteiktų kalintiems baltarusiams stiprybės, parodytų konkrečių žmonių jais rūpestį. Esame įsitikinę, kad artėjant Kalėdoms tai būtų tikrai prasmingas ir svarbus atjautos bei žmogiškumo ženklas.

Kaip dalyvauti?

  1. Parašykite ir nusiųskite laišką Baltarusijos politiniam kaliniui.
  2. Nusifotografuokite ir į savo socialinius tinklus įkelkite laiško parašymo faktą patvirtinančią nuotrauką.
  3. Naudokite grotažymes #FreedomLetters #FreeBelarus
  4. Daugiau apie taisykles, kaip siųsti laiškus politiniams kaliniams, kad jie juos pasiektų, rasite čia: https://spring96.org/en/news/101367

Politinių kalinių Baltarusijoje sąrašas: https://prisoners.spring96.org/en

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informacija