Naujiena

Kviečiame dalyvauti akcijos „Skaitmeninės savaitės“ („All digital week“) veiklose

2024 05 08

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Šiais metais akcija vyks  3 savaites – nuo gegužės 13 d. iki gegužės 31 d.

PASVALIO MARIAUS KATILIŠKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA KVIEČIA DALYVAUTI AKCIJOS „SKAITMENINĖS SAVAITĖS“ („ALL DIGITAL WEEK“) VEIKLOSE:

1-oji savaitė. Kibernetinis saugumas

Gegužės 1319 d.

Šią savaitę kviečiame pasidomėti elektroninio atpažinimo priemonėmis, stiprinti savo budrumą susipažįstant su naujais sukčiavimo metodais.

Gegužės 14 d. 15–18 val. konsultacijos-mokymai skaitmeninio raštingumo klausimais Interneto skaitykloje (II a.). Registracija tel. +370 659 05213.

Gegužės 16 d. 11 val. transliacija internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“ Žaliojoje erdvėje (I a.) ir Edukacijų erdvėje (IV a.).
(Transliacijos nuoroda besijungiantiems iš namų).

Gegužės 18 d. pažintis su interaktyviųjų grindų įrenginiu ir VR akinių naudojimo pamokėlės naujokams Edukacijų erdvėje (IV a.).

2-oji savaitė. Skaitmeniniai įgūdžiai – nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų

Gegužės 2026 d.

Šią savaitę visus skatiname įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti galimybių šiuos įgūdžius patobulinti, atrasti e. paslaugų įvairovę ir patogumą. Skaitmeninių žinių kelrodis kiekvienam – Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

Gegužės 21 d. 11 val. transliacija internetu „Nebūk be ryšio“ Žaliojoje erdvėje (I a.) ir Edukacijų erdvėje (IV a.).
(Transliacijos nuoroda besijungiantiems iš namų).

Gegužės 21 d. 15–18 val. konsultacijos-mokymai skaitmeninio raštingumo klausimais Interneto skaitykloje (II a.). Registracija tel. +370 659 05213.

Gegužės 21 d. 10 val. sensoriniai skaitymai „Zuikis Puikis“ Kūrybos ir edukacijų erdvėje (IV a.).

Gegužės 23 d. 10 val. mokymai pažengusiems „Planuokime laisvalaikį internetu“ Mokymų klasėje (II a.). Registracija tel. +370 659 05213.

Gegužės 25 d. pažintis su interaktyviųjų grindų įrenginiu ir VR akinių naudojimo pamokėlės naujokams Edukacijų erdvėje (IV a.).

3-ioji savaitė: Saugesnis internetas ir dirbtinis intelektas švietime

2024 m. gegužės 27-31 d.

Šią savaitę dar kartą kviečiame prisiminti, kaip svarbu internete elgtis saugiai ir atsakingai, kaip padėti sau ir kitiems, susidūrus su netinkamu turiniu ar elektroninėmis patyčiomis.

Gegužės 28 d. 11 val. transliacija internetu „Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“ Žaliojoje erdvėje (I a.) ir Edukacijų erdvėje (IV a.).
(Transliacijos nuoroda besijungiantiems iš namų).

Gegužės 28 d. 10 val. mokymai suaugusiems „Pažintis su DI“ Mokymų klasėje (II a.). Registracija tel. +370 659 05213.

Gegužės 30 d. 10 val. edukacija „Dangaus Abėcėlė“ Edukacijų erdvėje (IV a.).

Visą akcijos laikotarpį kviečiame į edukacijas bibliotekoje:

  1. Pažink Pasvalio kraštą ir kraštiečius interaktyviai. Apsilankysite Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Krašto galerijos edukacinėje programoje „Pažink Pasvalio kraštą ir kraštiečius interaktyviai“. Pasvalio krašto lankytinų objektų žemėlapyje nuskaitę QR kodą savo išmaniuoju įrenginiu, rasite net 99 krašto kultūros paveldo objektus. Edukacinė programa ir jos veiklos lengvai pritaikomos pagal dalyvių amžių, todėl tinka mokiniams nuo VI iki XII klasės, jaunimui ir suaugusiems, šeimoms, ugdymo specialistams ir kt. Taip pat tinka lankytojams su specialiais poreikiais.
    Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06325.
  2.  Edukacija „Po žvaigždėtą dangų“, skirtą vaikų grupėms: nuo 7 iki 11 metų ir nuo 12 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacinėse pamokose pasitelkę interaktyvias priemones supažindiname su astronomija, astronominiais reiškiniais, dangaus kūnais, žvaigždynais. Interaktyviame ekrane tyrinėsime dangaus kūnus pasitelkdami trimatės grafikos modelius; virtualiai keliausime po visatos platybes; demonstruosime vieną populiariausių astronomijos sistemų „Stellarium“, kuri leidžia išmaniajame įrenginyje tyrinėti dangaus skliautą; demonstruosime 150 kartų artinančio teleskopo galimybes, jei giedra diena, stebėsime Saulę, tolimus aplinkos objektus; varžysimės žaisdami interaktyvioje viktorinoje. Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06061.
  3. Edukacija „Šviesos GRAFFITI“, skirtą vaikų grupėms: nuo 10 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacijos metu mokiniai susipažins ir išmėgins su viena iš kūrybiškiausių tapymo šviesa technikų – „Šviesos GRAFFITI“. Sužinos daugiau apie fotografiją, meninių idėjų kūrimą  ir su klasės draugais patys galės nupiešti tamsoje su LED švieselėmis savo idėjas. Edukacijoje naudojama programuojama LED lazda ir kiti šviesos šaltiniai.
    Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06061.
  4. Atradimai – tau po kojomis! Edukaciniai užsiėmimai su interaktyviomis grindimis. Siūlome jums edukacinius užsiėmimus su interaktyviomis grindimis - įrenginiu, turinčiu virš penkiasdešimties įvairiausių žaidimų, kurie miklina kojeles, žadina vaizduotę ir lavina protą. Žaisime, dūksime, seksime pasakas, muzikuosime, suksime galveles, pažinsime gamtos stebuklus. Būsime sekliais, sportininkais, matematikais, astronomais, muzikantais.... skirti ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, šeimoms, taip pat suaugusiems, savo veikla susijusiems su vaikų auklėjimu, ugdymu bei mokymu (bibliotekininkams, mokytojams, auklėtojams). Tinka vaikams ir jaunimui su specialiais poreikiais. Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06305.