Naujiena

Bibliotekoje tęsiasi skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week)

2022 03 29

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Šiais metais akcija vyksta net 5 savaites: kovo 14 – balandžio 14 dienomis, todėl ji vadinama dar ir „Skaitmeninėmis savaitėmis 2022“.

PASVALIO MARIAUS KATILIŠKIO VIEŠOJI BIBLIOTEKA KVIEČIA DALYVAUTI „SKAITMENINĖ SAVAITĖ“ („ALL DIGITAL WEEK“) VEIKLOJE

3-ioji savaitė: 2022 m. kovo 28 d. – balandžio 1 d.

Savaitės tema – gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) įgūdžių gerinimas ir mergaičių bei moterų skatinimas rinktis STEM studijas ir karjerą.

  • Transliacija internetu (prisijungti).
    • Kovo 31 d. 15 val. Ką studijuoti, kad dirbtum įdomų ir kūrybingą darbą? Technologijoms keičiant darbo rinkos poreikius, ypač išaugo suvokimas, kad mokinių pasiekimai STEAM srityje ir jų patrauklumas yra žmonijos galių ir ekonomikos augimo atspindys. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEAM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Seminaro metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį  technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEAM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje. Peržvelgsime naujausias neformalaus švietimo Europoje tendencijas, profiliavimo įrankius efektyvesniam profesijos STEAM srityje pasirinkimui. Transliacijos partneris– Baltijos edukacinių technologijų institutas.
  • Sužinokite daugiau savarankiškai: įvairių paskaitų apie inovatyvias technologijas, programavimą, kaip pasirengti skaitmeniniams darbams įrašai.

Visą akcijos laikotarpį kviečiame į edukacijas bibliotekoje:

Edukacija „Po žvaigždėtą dangų“, skirtą vaikų grupėms: nuo 7 iki 11 metų ir nuo 12 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacinėse pamokose pasitelkę interaktyvias priemones supažindiname su astronomija, astronominiais reiškiniais, dangaus kūnais, žvaigždynais. Interaktyviame ekrane tyrinėsime dangaus kūnus pasitelkdami trimatės grafikos modelius; virtualiai keliausime po visatos platybes; demonstruosime vieną populiariausių astronomijos sistemų „Stellarium“, kuri leidžia išmaniajame įrenginyje tyrinėti dangaus skliautą; demonstruosime 150 kartų artinančio teleskopo galimybes, jei giedra diena, stebėsime Saulę, tolimus aplinkos objektus; varžysimės žaisdami interaktyvioje viktorinoje. Registracija Jums patogiu laiku tel. 865906061

Edukacija „Šviesos „GRAFFITI“, skirtą vaikų grupėms: nuo 10 metų ir vyresniems. Edukacijos trukmė 60 min. Edukacijos metu mokiniai susipažins ir išmėgins su viena iš kūrybiškiausių tapymo šviesa technikų – „Šviesos GRAFFITI“. Sužinos daugiau apie fotografiją, meninių idėjų kūrimą  ir su klasės draugais patys galės nupiešti tamsoje su LED švieselėmis savo idėjas. Edukacijoje naudojama programuojama LED lazda ir kiti šviesos šaltiniai. Registracija Jums patogiu laiku tel. 865906061

Edukacija „3D spausdintuvas ir jo galimybės“, skirta mokiniams. Registracija Jums patogiu laiku tel. 8 659 06077

Informacija apie akcijos veiklas bus pildoma. Sekite mūsų informaciją facebook paskyroje.

Daugiau informacijos apie akciją ES: www.alldigitalweek.eu