Naujiena

„Biblioteka visiems. Konferencija+“: kad biblioteka būtų atvira visiems

2021 09 22

Lietuvoje bibliotekos turi būti atviresnės lankytojams, turintiems negalią ar individualių reikmių – su tokia nuostata šalies bibliotekininkai rugsėjo 21 d. rinkosi į renginį „Biblioteka visiems. Konferencija+“. Renginys vyko Kaune, simbolinę prasmę turinčioje aplinkoje – tuščiose renovacijai ruošiamos Kauno apskrities viešosios bibliotekos patalpose. Čia susibūrę bibliotekininkai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos bei Lietuvos negalios organizacijų nariai siekė susitarti dėl vizijos ir esminių veiklos krypčių, kuriomis planuojama skatinti neįgalių žmonių įtrauktį bei socializaciją. Čia gimė manifestas – bibliotekininkų įsipareigojimas kurti visiems atvirą biblioteką.

Konferencijoje Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką atstovavo bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė ir Vartotojų centro vedėja Rita Bedulytė. Pasvalietės dalinosi profesine patirtimi ir idėjomis konferencijos darbo grupėse, klausėsi konferencijos svečių - bibliotekų lankytojų asmeninių istorijų ir patvirtino savo įsipareigojimą plėsti paslaugas neįgaliems lankytojams pasirašydamos ant konferencijos manifesto.

Džiugu pastebėti, kad Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos duris jau ženklina spalvingas „Bibliotekos visiems“ simbolis. Nuo 2020 m. biblioteka įsitraukė ir vykdo projektą „Biblioteka visiems“, joje sukurtos sąlygos saugiai lankytis ir įsitraukti į įvairias veiklas Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams. Bibliotekininkai pasirengę darbuotis ir toliau, kad biblioteka bei jos paslaugos būtų prieinamos ir patogios naudotis įvairių reikmių ir negalių turintiems lankytojams.