Kas vyko

Zoom susitikimas su Tomu Dževečka

2021 03 25

Kovo 22 d. Pasvalio atviro jaunimo centro Zoom erdvėje su centro lankytojais susitiko „TikTok“ žvaigždė ir 2020 m. Bibliotekos premijos laureatas Tomas Dževečka.
Tomas Dževečka – meniškos, jautrios sielos abiturientas, augęs Nairiuose. Jis kuria trumpametražius filmukus, kuriuos skelbia socialiniame tinkle „TikTok“. Šis laisvalaikio praleidimo būdas per porą metų tapo virusu, nuo kurio negali pasveikti, ir „užkrėtė“ jau šimtą tūkstančių žmonių...
„TikTok“ – kinų 2017-aisiais į virtualiąją rinką paleistas socialinis tinklas, kuriame dalijamasi 3–60 sekundžių trukmės vaizdo įrašais, daugiausia muzikiniais. „TikTok“ ypač populiarus tarp vaikų, paauglių.
Tomas pirmuosius trumpametražius vaizdo įrašus pradėjo kurti būdamas penkiolikos. Virtualios kūrybos kelias nebuvo tolygus ir ramus: „Buvo toks periodas, kai ištryniau visus vaizdo įrašus ir nebenorėjau nieko.“
„TikTok“ – vieta, kur bet kada gali lengvai išpopuliarėti, sakė Tomas, bet viso to kaina – didelė. Komentarų mokykloje, gatvėje dabar nebesulaukiu. Visi jau mane kaip ir žino. Kas mane pažįsta, žino, kad mokyklą nelabai mėgstu ir nejaukiai ten jaučiuosi. Kai pirmąsyk atėjau į gimnaziją, prisiminimai – ne patys gražiausi mano gyvenime. Girdėjau daug visko. O tiek daug girdėti nenorėjau. Bet dabar viskas aprimo.
Šią dieną vaikinas svajoja apie skaičiukus ir buhalteriją. Linkime Tomui sėkmingai išlaikyti abitūros egzaminus ir siekti savo tikslų, o tą jis puikiai moka. Iš tokio psichologiškai stipraus jaunuolio mes visi turėtume tik pasimokyti.
Pasvalio Atviras jaunimo centras, Tau, Tomai, linki kuo didžiausios sėkmės!
Pasvalio atviro jaunimo centro vyr. specialistė Akvilė Angelienė