Kas vyko

Vytautas Račickas ir jo knyga „Tikras vyras“

2021 05 21

Gegužės 20 d.Pasvalio bibliotekoje lankėsi rašytojas Vytautas Račickas. Populiarių knygų vaikams ir paaugliams autorius, ypač mėgiamas tarp skaitytojų berniukų, šįkart pristatė naujausią savo knygą „Tikras vyras“, kupiną rimtų ir smagių vaikystės išgyvenimų bei nuotykių. 

Skaitytojai iš Pasvalio rajono ir iš Kėdainių jungėsi į susitikimą per Zoom platformą, klausėsi rašytojo skaitymų ir uždavinėjo jam klausimus. Rašytojas skaitytojams atskleidė, iš kur semiasi įkvėpimo rašyti ir ką jam reiškia būti „tikras vyru“.

Vytautas Račickas susitikime perskaitė istoriją „Pavasaris laukais žingsniuoja“ iš knygos „Tikras vyras“. Istorijoje aprašoma gražiai ir netikėtai užgimusi berniuko ir mergaitės draugystė. Rašytojas prisipažino, kad įvykį paėmė iš savo gyvenimo. 

Pasiklausyti rašytojo skaitomos istorijos galite bibliotekos Facebook. Susitikimo su rašytoju įrašą galima peržiūrėti bibliotekos Youtube kanale:

Renginį vedusi bibliotekininkė Lijana Markevičienė rašytojo indėlį į lietuvių vaikų literatūrą priminė perskaitydama poetės Almos Karosaitės eilėraštį „Apie Vytautą Račicką“: 

Jo knygos gimsta iš širdies,

Tad prie Račicko pavardės

Visi priprato jau seniai,

Na, o labiausiai – mokiniai.

Jo personažai tokie puikūs!

Be Edvarduko ir be Zuikos,

Be Nippės ir kitų vardų

Gyventi būtų nuobodu.

Rašytojas plačiai keliauja.

Vos tik išleidęs knygą naują,

Pirmiausia jis aplanko tuos,

Kurie jį skaito nuolatos.

O skaito jį jau kelios kartos,

Nes geros knygos šito vertos.

Smalsiausi laukia tęsinių,

Kas kartą vis įdomesnių.