Kas vyko

Virtualus renginys „Skaitome Vasario 16-ajai“

2021 02 17


2021 m. Vasario 16-ąją - Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną pasitikome karantine. Bibliotekininkai pakvietė pasvaliečius ir ne tik juos švęsti šią dieną virtualiuose poezijos skaitymuose „Skaitome Vasario 16-ajai“. Renginys vyko vasario 15 d., prisijungimas Zoom erdvėje buvo laisvas visiems ir be registracijos.  Iš viso sulaukta apie 20 dalyvių. Nepaisant atstumo, vaizdo ir garso trikdžių žmonės deklamavo ir klausėsi eilių, skirtų Lietuvai, Tėvynei, sveikino vieni kitus su švente.
Gera ir džiugu buvo renginyje sulaukti poeto Vlado Braziūno. Kraštietis, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prie skaitymų prisijungė iš savo namų. Renginyje jis skaitė savo eiles, kuriose susiliejo liaudies dainų motyvai, lietuvių tautos istorinės ir šiuolaikinės patirties atgarsiai. Poetas klausėsi kitų renginio dalyvių skaitomų eilių, o vėliau, dalindamasis renginio įspūdžiais pakomentavo, kad virtualus pasibuvimas su kraštiečiais Vasario 16-osios proga ir pasidalijimas eilėmis, jam buvo emociškai svarbus. Šiltai nuteikė poeto palinkėjimas: „Gyvuokim su Lietuva!“.
Ištraukas iš poeto skaitymų renginyje galima pasiklausyti Youtube:
Savo eiles renginyje taip pat skaitė 2020 m. Bibliotekos premijos laureatė Kotryna Kraptavičiūtė. Jaunosios poetės eiles gimtąjai žemei įkvėpė Lietuvos mitologija. 
Renginyje taip pat sudalyvavo 2020 m. bibliotekos organizuoto rajoninio skaitovų konkurso Bernardui Brazdžioniui atminti laureatė Giedrė Rapševičiūtė. Vasario 16-ajai ji pasirinko skaityti Janinos Degutytės eilėraštį „Mažutė“. Bernardą Brazdžionį skaitė jauniausios skaitymų dalyvės. Septynmetė Ieva Rapševičiūtė padeklamavo Vytės Nemunėlio slapyvardžiu pasirašytą poeto eilėraštuką „Mano Vytis ir Trispalvė“. Bibliotekos bičiulė e.skautė Viltė Rimkutė perskaitė Bernardo Brazdžionio eiliuotą „Artojų maldą Kalėdų Kristui“.
Kviečiame pasiklausyti jų skaitymų:

Savo mylimas eiles Lietuvai skaitė bibliotekininkės iš Pasvalio rajono kaimų, taip virtualiai pasveikindamos su švente savo skaitytojus. Renginį vedė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Lijana Markevičienė. Dėkojame visiems prisijungusiems, skaičiusiems, klausiusiems.