Kas vyko

Vasaros stovykla „Nestovėk vietoje – tobulėk“

2021 08 17

„Nestovėk vietoje – tobulėk“: taip vadinosi bibliotekos 4 aukšte įsikūrusio Pasvalio atviro jaunimo centro organizuota vasaros stovykla, vykusi rugpjūčio 9-13 d. ir skirta vaikams, paaugliams bei jaunuoliams iš Pasvalio rajone gyvenančių šeimų, kurias globoja Pasvalio socialinių paslaugų centras.

Stovyklos pavadinimas atspindi jos organizatorių tikėjimą, kad bendravimas, draugystė, turiningas laisvalaikis yra pagrindinės priemonės jaunam žmogui tobulėti, atsiskleisti talentams. Stovyklos vadovams Akvilei, Vaidai ir Dainiui geriausias jų darbo įvertinimas buvo tai, kad iš pradžių nedrąsūs ir uždari stovyklos dalyviai po kelių dienų susidraugavo ir įsitraukė į veiklas. 14 metų Deivydas įvertino čia praleistą laiką 11 balų iš 10, o jauniausia stovyklos dalyvė 7 metų Austėja apgailestavo, kad stovykla netruko du mėnesius.

Per penkias stovyklos dienas stovyklautojai apsilankė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ arenoje, kur jiems buvo surengtos sporto treniruotės, Pasvalio Šaulių kuopoje, kur šauliai supažindino su kario gyvenimu ir mokė šaudyti. Pasvalio krašto muziejuje vyko kūrybinės gipso suvenyrų dirbtuvės, o Pasvalio kultūros ir poilsio parke - komandinės orientacinės varžybos. Atvirame jaunimo centre stovyklautojai žaidė judriuosius ir stalo žaidimus, žiūrėjo meninį filmą „Lilija amžinai“ ir po peržiūros dalinosi savo mintimis apie baimės ir vienatvės patirtis. O kur dar iliuzionisto Algimanto Frankonio stebuklų šou, dovanojęs puikią nuotaiką ne tik stovyklautojams, bet ir gausiam būriui miestiečių!

Išsiskirstė stovyklos dalyviai su atminimo dovanomis ir naujais įspūdžiais. Stovykloje apsilankiusi Pasvalio rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Meškienė linkėjo nepamiršti Atvirame jaunimo centre praleisto laiko, ateityje tapti savanoriais ir padėti organizuoti įvairius renginius bei laisvalaikio veiklas.

Pasvalio atviras jaunimo centras taria nuoširdų ačiū savo partneriams - Pasvalio socialinių paslaugų centro darbuotojams bei visiems tiems, kas priėmė stovyklautojus ir dovanojo jiems nepamirštamų įspūdžių.