Kas vyko

Teatralizuoti knygelių skaitymai vaikams

2021 04 30

Per 2021 metų Nacionalinę bibliotekų savaitę bibliotekos Vaikų erdvė kvietė skaitytojus į teatralizuotus knygelių skaitymus su bibliotekos skudurinėmis lėlėmis. Surengti nuotoliniai skaitymai per Zoom platformą Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniams ir Dagių kaimo bibliotekos lankytojams, bei išvažiuojamasis renginys Ustukių kaimo bibliotekoje.

Vieni teatralizuoti skaitymai vyksta pagal Stuart'o Atkinson'o knygą „Kelionė po naktinį dangų“. Per šiuos skaitymus bibliotekininkėms padeda skaityti ir su vaikais bendrauja skudurinė katė Felicija. Ji taip pat yra ir knygos pagrindinis personažas. Skaitymuose vaikai sužino svarbiausius faktus apie žvaigždes ir planetas, Saulės sistemą, įdomius dangaus reiškinius: šokantį dangų, užtemimą, Šiaurės pašvaistę. Skaitymų pabaigoje vyksta raketų gamybos pamokėlė. Vaikai išmoksta išlankstyti raketą iš popieriaus ir gali ją skraidinti pūsdami pro šiaudelį . Balandžio 28 d. apie naktinį dangų skaitymų klausėsi Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai, o balandžio 30 d. – Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus 1 ir 4 klasių mokiniai.

Kiti skaitymai rengiami pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Tukas mokosi dalintis“. Knygos personažai atgyja bibliotekos lėlių teatro scenoje ir vaikai sužino Tuko nuotykius darželyje ir kaip jis mokėsi dalintis savo traukinuku su draugais. Šie skaitymai balandžio 29 d. surengti Dagių kaimo bibliotekos vaikams.

Užsisakyti virtualius skaitymus vaikams iš Pasvalio bibliotekos galima tel. 8 659 06305.