Kas vyko

Susitikimas su žurnalistu Ryčiu Zemkausku

2021 06 21

Birželio 18 d. Vytauto Didžiojo aikštėje, prie bibliotekos, vyko susitikimas su žurnalistu, televizijos laidų vedėju Ryčiu Zemkausku. Renginį vedė Pasvalio rajono laikraščio „Darbas“ vyriausiasis redaktorius Viktoras Stanislovaitis.
Paklausyti žinomo vedėjo pokalbių apie kiną, Lietuvos kultūrą, darbą televizijoje susirinko jaunimas, vyresni pasvaliečiai bei miesto svečiai.
Filologo, žurnalisto, laidų vedėjo R. Zemkausko stažas televizijoje – beveik 30 metų, o sukurtų laidų sąrašas perkopia dešimt pavadinimų. Žurnalisto darbų sąrašas televizijos projektais nesibaigia, nes jis taip pat garsina filmus, režisuoja dokumentiką.
*
Pasakodamas apie televiziją, žurnalistas išsitarė: „Ji tapo profesionali, viskas pasidarė pagal knygelę. Nebėra beprotiškų idėjų. Beprotiškos idėjos kainuoja. Niekas nebenori rizikuoti. Dabar mes esame labai profesionalūs. Paskaičiuojam, ką mes darom, ir kaip mes darom. Viskas yra sutvarkyta. Kai mes startavome su LNK, anais laikais, mes buvome galingas sambūris, kuris žaidė televiziją, kūrė dalykus. Labai daug energijos dėjome, mes buvome jauni, turėjome daug sveikatos. Mano supratimu dabar geriausia televizija yra LRT. Ji gali leisti padaryti kūrybiškiausius dalykus. Komerciniai kanalai, deja, dabar nuskurdo. Nuskurdo turinio ir formos prasme. Ir tai yra keista, nes jie dirba profesionaliai, racionaliai.“
*
Renginį užbaigė mintys ir pasvarstymai apie šiandieninę pandemiją. Žurnalistas įžvelgė ir teigiamų dalykų: „Labai daug dalykų galima padaryti nuotoliu, nebereikia važiuoti į posėdį, gaišti laiko. Internetu visi pasisako trumpai ir aiškiai. Daug žmonių suprato, kad jie gali dirbti namuose. Nieko neatsitiks. Tai šito išmokė. Turėjo išmokyti mus, kad niekas nėra garantuotas. Niekas nėra aišku. Ir nebus iki galo aišku. Koks tas virusas? Nežinome iki galo. Ką daryti? Nežinome. Jeigu tu nori tikslaus žinojimo – tau tikslus kelias į sąmokslo teoriją. Niekas nežino, kaip yra. Tu pats savęs nepažįsti iki galo. Virusas gal kam nors pasiūlys suprasti, kad pasaulis yra sudėtingas ir nėra įmanoma jo suprasti. Ir ačiū Dievui. Nes jeigu jį įmanoma suprasti iki galo, tai tada mes esame robotukai. Ir normalu yra, kad mokslas daug ko nežino. Turim palikti vietos atsitiktinumui...“
*
Už galimybę padiskutuoti, sužinoti daug naudingų patarimų apie dabartį, visuomenę, žiniasklaidą svečiui dėkojo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė bei visi į susitikimą atvykę pasvaliečiai bei miesto svečiai.
*
*
Nuotraukų autorius – Dainius Vareika.
Parengė vyresn. bibliotekininkė Toma Mikalajūnaitė.