Kas vyko

Susitikimas su psichoterapeute, poete Jūrate Sučylaite

2020 09 30

Rugsėjo 25 d. su Pasvalio rajono bibliotekininkais susitiko Jūratė Sučylaitė – psichoterapeutė, poetė, biblioterapijos populiarintoja Lietuvoje.

Jūratė Sučylaitė renginyje prisiminė savo mamą – Anastaziją Kanoverskytę–Sučylienę. poetę, politinę kalinę ir mūsų kraštietę, kilusią nuo Deglėnų, kuri 2020 metų sausį išėjo Anapilin.

Susitikime prisiminti sovietmečio stagnacijos laikai ir tuo metu vykdytos kultūrinės veiklos, Sąjūdžio metai, meno ir kultūros žmonės, su kuriais bendravo Jūratė Sučylaitė ir jos mama. Tarp jų buvo Atgimimo šauklys poetas Bernardas Brazdžionis, užmezgęs šiltus ryšius su mama ir dukra joms gyvenant Kaune.

Poetė bibliotekininkams paskaitė pluoštelį savo poezijos, tarp kurių buvo ir karantino laikotarpio eilės, skirtos naujai eilėraščių rinktinei, kuri turėtų pasirodyti iki ateinančių metų Vilniaus knygų mugės. Nuo 2006 metų poetė gyvena Klaipėdoje, prisipažino pamilusi šį miestą, bet karantino metu pasigedusi žmogiškos šilumos. Karantiną ištverti jai padėjo  tuščiame pajūryje sutikti gyvūnai ir poezija.

Jūratė Sučylaitė iš auditorijos sulaukė nemažai klausimų apie biblioterapiją, kurią naudoja dirbdama psichoterapeute su savo pacientais. Kokie kūriniai biblioterapijai tinkamiausi? Jūratė Sučylaitė patarė skaityti tai, kas širdžiai mieliausia. Jai didžiausią emocinę atgaivą teikia poezija, veikia jos ritmas, vaizdiniai. Tarp jos mėgstamiausių poetų – Marcelijus Martinaitis ir Žemininkų karta: Juozas Kėkštas, Kazys Bradūnas, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Henrikas Nagys bei Vytautas Mačernis.

Poetei už susitikimą dėkojo ir atminimo dovaną visų bibliotekininkų vardu įteikė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Abazoriuvienė.