Kas vyko

Susitikimas su poete Erika Drungyte

2021 08 27

Poetė, vertėja, žurnalo „Nemunas“ vyriausioji redaktorė, Bernardo Brazdžionio literatūros premijos laureatė Erika Drungytė rugpjūčio 26 d. popietę susitiko su Pasvalio bibliotekos lankytojais.

Bernardo Brazdžionio literatūros premija Erikai Drungytei skirta už eilėraščių knygą „Patria“ (2015). Susitikime poetė pristatė ir skaitė savo naujausią eilėraščių rinktinę „Kalnas ir miestas“ (2021).

Pokalbį su Erika Drungyte vedė žurnalistė, literatė Kotryna Kraptavičiūtė, klausimus uždavinėjo skaitytojai. Poetė kalbėjo apie savo tikėjimą gyvybiška žodžio galia, pagarbą gimtajai kalbai. Apie poetės gilinimąsį į lietuviško žodžio raidą liudija ir jos naujosios rinktinės pavadinimas „Kalnas ir miestas“: savo miesto Kauno pavadinimą poetė sieja su senovėje pakitusio žodžio „kalnas“ tarimu. „Juk Kaunas yra kalnuotas, kauniečiai gyvena ant kalnų!“ sakė poetė.

Poetei pažįstama pasvaliečių tarmė, tačiau ja kalbėti nemoka. Pasirodo, jai lengviau yra kalbėti latviškai, nei pasvalietiškai. „Pasvaliečiai dažnai taria priebalsius minkštai, man sunku juos atkartoti, o latviai viską taria kietai.“ sakė poetė.

Erika Drungytė apgailestavo dėl šiuolaikinės kalbos ir stiliaus nuskurdimo. Labiausiai tai pastebi jaunojoje kartoje, kai gauna žurnalui „Nemunas“ siunčiamų jaunų autorių tekstų ar klausosi jaunimo grupių dainų. Ji pati yra dainų tekstų autorė , tarp jų yra dainininko Gyčio Paškevičiaus išpopuliarintos dainos „Mano kraštas“, „Dukrai“, „Romansas dviems“, grupės El Fuego atliekama „Pasaulis iš meilės“ ir kitos. Jos nuomone kalbą neigiamai veikia anglicizmai, socialinėse medijose įsigalėjęs nerūpestingas komentavimo stilius, kompiuterizuoti kalbos korektoriai.

Susitikime poetė sulaukė komplimentų iš klausytojų už savo skaitymą ir klausimų, ar negalvoja įskaityti savo eilėraščių ir išleisti garsinės knygos. „Tokių pasiūlymų sulaukiu nebe pirmą kartą, gal ateityje pasirodys ir garsinė knyga.“ sakė poetė.

Kviečiame pasiklausyti ištraukos iš poetės Erikos Drungytės skaitymų bibliotekos Youtube kanale: